full screen background image

Międzynarodowy Tydzień Książki ElektronicznejZ okazji Międzynarodowego Tygodnia e- książki Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu oferuje swoim czytelnikom bezpłatny dostęp do 2102 publikacji elektronicznych na platformie zasobów edukacyjnych IBUK Libra. Serwis IBUK Libra, należący do Wydawnictwa Naukowego PWN, umożliwia dostęp do kilkudziesięciu tysięcy najnowszych publikacji naukowych, popularnonaukowych ze wszystkich dziedzin wiedzy oraz beletrystyki.

Platforma IBUK Libra udostępnia książki w wersji elektronicznej. Nie wymaga specjalnego oprogramowania, a katalogi dostępne są w każdej przeglądarce internetowej. Książki czytać można online, 24 godziny na dobę z dowolnego miejsca: na komputerze, laptopie, tablecie lub smartfonie.

– W MBP chcemy promować nowoczesne metody obcowania z literaturą i pokazać, że nasza biblioteka jest miejscem styku tradycji i nowoczesności, gdzie obok papierowej wersji książki czytelnicy mogą wypożyczać płyty cd, pliki mp3 czy książki z wirtualnej czytelni IBUK LIBRA – mówi Marta Trojanowska z Działu Promocji Książki i Biblioteki MBP w Radomiu.

Do tej pory czytelnicy mieli dostęp do 2102 publikacji. W ramach Międzynarodowego Tygodnia Książki Elektronicznej zespół IBUK Libra zaoferował dostęp do dodatkowych 3400 publikacji, co daje łączną liczbę ponad 5500 tytułów, ale z tych dodatkowych 3400 pozycji można korzystać jedynie do 17 marca br.

– Do niedzieli, 17 marca br. udostępnione zostaną dla Państwa dodatkowe publikacje. Łącznie 3400 nowych tytułów z kategorii: „literatura faktu”, „literatura kobieca” oraz „kryminał, sensacja, thriller”. Zapraszamy do biblioteki po szczegółowe informacje i indywidualny kod dostępu. W ten sposób biblioteka przyłącza się do świętowania tygodnia książki elektronicznej, który odbywa się w dniach 3 – 9 marca 2019 r. Życzymy owocnych poszukiwań – zachęca Marta Trojanowska.

Tydzień e-książki po raz pierwszy zorganizowany został w 2004 r. przez kanadyjską pisarkę Ritę Toews.

Komentarze