Miejski szpital dostał nowy sprzętAparat EKG dla dzieci, termometr bezdotykowy i trzy fotele do karmienia niemowląt trafiły na oddziały pediatrii i neonatologii Radomskiego Szpitala Specjalistycznego

Dary zostały zakupione z pieniędzy zebranych w czasie piątego Koncertu Charytatywnego organizowanego przez posłankę Annę Marię Białkowską. – To już kolejny sprzęt przekazany przez panią poseł, ponieważ dwa lata temu otrzymaliśmy aparat EEG, który jest nam niezbędny – dziękował Zbigniew Dziwisz, kierownik Oddziału Pediatrii miejskiej lecznicy.

Jak zapewnia Anna Maria Białkowska, jeśli oddziały dziecięce będą miały jeszcze inne potrzeby, to na pewno postara się pomóc.

Okazja do pomocy może pojawić się bardzo szybko bo jak informuje Grażyna Penza, dyrektor lecznicy ds. eksploatacji, szpital szykuje się do przebudowy pomieszczeń oddziału dziecięcego.

Sprzęt zużywa się i cały czas jest potrzeba wymiany na nowy – dodaje z kolei Bogusława Jemioł-Wojakowska, kierownik Oddziału Neonatologii.

W ciągu dotychczasowych koncertów udało się zebrać blisko 100 tysięcy złotych. Oprócz zakupu sprzętu z pieniędzy wykonano remont sanitariatów i urządzono kącik zabaw w poradni dziecięcej miejskiego szpitala.

KomentarzeCLOSE
CLOSE