Miejski szpital wraca do normalnej pracyOd połowy września Radomski Szpital Specjalistyczny ma nie być już jednoimienny – zakaźny. Takie jest polecenie wojewody mazowieckiego

Okazuje się, że nie jest to takie proste. Z polecenia wojewody wynika, że do 14 września do godz 24 szpital ma być zakaźny, minutę później, czyli od 15 września od godziny 00 – już specjalistyczny – mówi wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik.

Władze miasta nie wiedzą co mają zrobić z pacjentami zakażonymi koronawirusem. Tych w szpitalu jest obecnie około 50-ciu.

Kolejna kwestia to remonty. Trzeba zlikwidować śluzy na oddziałach i zdezynfekować wszystkie pomieszczenia w szpitalu. Dlatego władze Radomia wystąpiły do wojewody o czas przejściowy do 28 września.

Kolejna kwestia to remonty. Dodatkowy czas jest konieczny, bo trzeba zlikwidować śluzy na oddziałach i zdezynfekować wszystkie pomieszczenia w szpitalu. – dodaje wiceprezydent.

Radomski Szpital Specjalistyczny działa jako placówka zakaźna od 3 kwietnia. W sumie w lecznicy jest około 500 łóżek, z czego pacjenci covidowi zajmowali średnio około 50 z nich na dobę. Od połowy września w placówce ma być 26 miejsc przeznaczonych dla pacjentów z koronawirusem.

 

fot. UM Radom

Komentarze