Mieszkańcy Jedlińska dostali maseczki [ZDJĘCIA]Już drugi dzień trwa dystrybucja maseczek ochronnych do mieszkańców podradomskiego Jedlińska. To w ramach akcji społecznej MaseczkaDlaPolski.pl

W środę (15.04) do Jedlińska trafiła transza maseczek ochronnych. Teraz sukcesywnie otrzymają je mieszkańcy. Darmowe maseczki ochronne są rozdawane w ramach akcji społecznej MaseczkaDlaPolski.pl.

Akcja polega na organizowaniu miejsc, gdzie maski mogą być produkowane, a następnie na bezpłatnej dystrybucji ich do organizacji i samorządów, tak by otrzymali je wszyscy potrzebujący.

Do mieszkańców gminy Jedlińsk trafi około 14 tysięcy maseczek – mówi Kamil Dziewierz, wójt Jedlińska.

Maseczki są bawełniane, wielokrotnego użytku. Na terenie gminy Jedlińsk będą rozdawać je terytorialsi i strażacy ochotnicy.

Przypomnijmy. 16 kwietnia w życie weszło ministerialne rozporządzenie, które nakłada obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą części odzieży, przyłbicy, maski albo maseczki. Nakaz zakrywania ust i nosa obowiązuje podczas przebywania w miejscach ogólnodostępnych, w tym na drogach i placach, oraz środków publicznego transportu zbiorowego.

Fot. Urząd Gminy w Jedlińsku

 

KomentarzeCLOSE
CLOSE