full screen background image

Mieszkańcy nie chcą masztu telefonii komórkowej!Mieszkańcy gminy Kowala nie chcą masztu telefonii komórkowej. Stacja bazowa o wysokości blisko 60 metrów w ciągu jednego dnia stanęła na pograniczu Huty Mazowszańskiej i Zenonowa w sąsiedztwie domów i placu zabaw dla dzieci. Mieszkańcy gminy są zbulwersowani, twierdzą że maszt powstał „za ich plecami”

Nowo wybudowany maszt telefonii komórkowej w gminie Kowala stał się kością niezgody. – Zaniżanie wskazań mocy i utrudnianie dostępu do dokumentacji – to zarzuty mieszkańców Huty Mazowszańskiej, którzy chcą się pozbyć stacji bazowej ze swojej ziemi.

W sprawie masztu nie wydano decyzji środowiskowej. Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Kowala dopuszcza budowę stacji bazowych telefonii komórkowych, dlatego starostwo powiatowe nie może odmówić operatorowi postawienia masztu, jeśli ten spełnia wszelkie normy. Mieszkańcy nie przyjmują tej argumentacji.

Chcą, by niezależni specjaliści przeanalizowali procedurę administracyjną.

Stacja bazowa o wysokości blisko 60 metrów stanęła na pograniczu Huty Mazowszańskiej i Zenonowa w ciągu jednego dnia bez wcześniejszych konsultacji z mieszkańcami.

Problem był tematem spotkania mieszkańców ze starostą radomskim. Więcej na ten temat dowiesz się tutaj.

Komentarze