full screen background image
Search

Miłość w Trylogii w WierzbicyGOK w Wierzbicy zaprasza we wtorek, 13 czerwca na premierę spektaklu Miłość w trylogii w wykonaniu gimnazjalistów Z Rudy Wielkiej i Wierzbicy.

To przedstawienie wyjątkowe z kilku powodów. To nie tylko typowo teatralne sceny, ale również wiele piosenek, songów i muzyki na żywo. Podstawowym instrumentem akompaniującym będzie perkusja. Poza tym, w przeciwieństwie do teatralnej tradycji – od antyku do Szekspira i później – we wszystkich rolach występują dziewczyny. Spektakl przygotowali Izabela Gorazińska- Kasiak i Robert Kasiak.

Spektakl obrazuje nieodłączną i charakterystyczną dla sienkiewiczowskiej Trylogii siłę i nieuchronność miłości. Głównym zamierzeniem było ukazanie aktualności zachowań, motywacji postaci i decydującego pragnienia miłości. Rzecz w tym, że niby wszyscy znają powieści Henryka Sienkiewicza, ale w zasadzie wiedza ta ogranicza się do zbioru stereotypów.

Przedstawienie ma pokazać, że uczuciowość w epoce sarmatyzmu jest jak najbardziej współczesna, przekonująca i żarliwa. Stworzeni przez Sienkiewicza bohaterowie są nam bliżsi, niż możemy to założyć. Helena, Skrzetuski, Bohun, Oleńka, Kmicic, Krzysia, Basia i Wołodyjowski to w zasadzie my, tylko w nieco innym, bardziej historycznym kostiumie. Dlatego twórcy spektaklu koncentrują się na emocjach i uczuciach, a nie na historycznym tle miłosnych perypetii.

Premiera Miłości w Trylogii odbędzie się we wtorek, 13 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury w Wierzbicy. O godz. 9 i 11 odbędą się spektakle dla szkół, a o godz. 16.30 otwarty spektakl dla wszystkich miłośników teatru i mieszkańców Wierzbicy.

Kolejne spektakle 20 czerwca.

Komentarze