full screen background image

Minister rolnictwa i rozwoju wsi w Radomiu– Stawiam na rolniczy handel detaliczny oraz związanie miasta z wsią. Mam nadzieję, że w Radomiu nastąpi dobra zmiana, a nowy prezydent pomoże okolicznym rolnikom – powiedział minister rolnictwa i rozwoju wsi, Jan Ardanowski, podczas wystąpienia na terenie Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego przy ulicy Lubelskiej. Wizyta ministra miała ścisły związek z kampanią wyborczą Wojciecha Skurkiewicza, kandydata PiS na Prezydenta Radomia.

– Rozwój produkcji żywności w Polsce to plan ministerstwa. Nasz kraj ma dobre warunki do rozwoju wszystkich typów produkcji, dlatego szukamy nowych rynków i możliwości eksportowych. Szalenie ważne jest to, abyśmy odzyskali rynek wewnętrzny. Dominacja sieci supermarketów, którym oddaliśmy kiedyś polski handel spowodowała, że producenci rolni są na gorszej pozycji. Plan rozwoju produkcji żywności w Polsce obejmuje również miejsca, takie jak giełda rolna, gdzie producenci mogą swoje produkty sprzedawać, a jest to żywność ekologiczna, wolna od GMO. Stawiam na rolniczy handel detaliczny oraz związanie miasta z wsią – mówił minister Jan Ardanowski.

– Miasto Radom musi podejmować współpracę z takimi miejscami jak hurtowy rynek rolno-spożywczy, mając choćby na względzie pozyskiwanie taniej, zdrowej żywności dla radomskich uczniów. Również współpraca z naszymi sąsiednimi gminami jest bardzo ważna, bo to są gminy typowo rolnicze – podkreślił Wojciech Skurkiewicz.

 

Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy S.A. powstał jako jeden z pierwszych w Polsce. Budowę i organizację zakończono w 1997 roku. Podstawowa infrastruktura obejmuje obszar 6 hektarów Radomiu i 3 hektary w Kielcach.

Komentarze