Ministerialna dotacja dla „Powszechnego”Modernizacja sprzętu, cykl warsztatów dla nauczycieli i spektakle online – to założenia trzech programów, które wkrótce zrealizuje Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Na nowe projekty placówka otrzymała właśnie ministerialne dofinansowanie. To ponad 260 tys. zł dotacji

To kolejny zastrzyk gotówki dla „Powszechnego”. Radomski teatr otrzyma dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tym razem to ponad 260 tysięcy złotych dotacji na trzy programy. Najdroższy z nich, wart prawie 130 tys. zł dotyczy modernizacji teatralnego sprzętu m.in. nagłośnienia i oświetlenia – mówi Jolanta Korłub-Ogonowska z Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.

Kolejnym programem z dotacją jest „Kultura w sieci”. To 82 tys. zł na prezentacje spektakli „Powszechnego” w internecie. Rejestracje zostaną dostosowane dla osób niewidomych i niesłyszących. 

Radomski teatr z ministerialnego dofinansowania zrealizuje także program o wartości 51 tys. zł dedykowany nauczycielom. Chodzi o projekt „Edukacja dla nauczycieli różnych rodzajów szkół”. W ramach tego programu odbędzie się cykl warsztatów.

Teatr Powszechny w Radomiu skorzysta także w tym roku z ministerialnej dotacji na organizacje XIV Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego. Wydarzenie odbędzie się w dniach od 10 do 14 października br.

KomentarzeCLOSE
CLOSE