Miś w roli głównej i dziwne historie – imprezy czytelnicze dla najmłodszychListopad nie musi być szary i nudny! Na odsiecz wszystkim smutasom do Miejskiej Biblioteki Publicznej przybywa pluszowy miś, a wraz z nim imprezy czytelnicze. Sympatyczne spotkania dla najmłodszych radomian odbędą się w dniach 20-22 listopada.

– W nadchodzącym tygodniu w bibliotece i jej filiach odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. Pierwsze spotkanie pod hasłem „Kto przytuli Misia Tulisia?” to impreza czytelnicza oparta na motywach książki Davida Mellinga, adresowana dla najmłodszych dzieci w ramach cyklu spotkań Biblioteczne Bajanie – opisuje Marta Trojanowska z Działu Promocji Książki i Biblioteki Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu.

– Kolejne wydarzenie pt. „Niekontrolowana miłość do ksiąg… O bibliofilach, którzy przekroczyli granice” dedykowane jest starszym dzieciom. Serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych oraz wszystkich zainteresowanych na cykl prelekcji skupionych wokół nietypowych zagadnień z historii książki i literatury, a także na interesujących aspektach funkcjonowania książki w szeroko pojętej kulturze. Spotkania odbywają się w każdą trzecią środę miesiąca. Ich celem jest zainteresowanie młodych ludzi książką i jej nietypowymi formami poprzez prezentację zagadnień wykraczających poza szkolne schematy, a także nawiązanie współpracy ze szkołami (także w ramach realizowanego przez szkoły Narodowego Programu Upowszechniania Czytelnictwa). W przypadku grup zorganizowanych prosimy o wcześniejsze telefoniczne zgłoszenie uczestnictwa. Ostatnią imprezą czytelniczą będą Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia – dodaje Marta Trojanowska.

20 listopada, godz. 10.00
Kto przytuli Misia Tulisia? Filia nr 1, ul. Osiedlowa 9

21 listopada, godz. 11.00
Dziwne historie książki. Opowieść w odcinkach. Spotkanie drugie pt. Niekontrolowana miłość do ksiąg… O bibliofilach, którzy przekroczyli granice.
Biblioteka Główna, ul. Piłsudskiego 12, sala 36

22 listopada, godz. 10.30
Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia
Filia nr 6, ul. Kusocińskiego 13

Komentarze