Mistrzostwa Lekkoatletyczne już w weekendBiegi, skoki, rzuty czy chód – to sportowe konkurencje, w których od piątku do niedzieli zaprezentują się młodzi sportowcy. Mowa o 74 Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce do lat 20. Zawody zostaną rozegrane na stadionie przy MOSiR-u przy ulicy Narutowicza

Grata dla fanów sportu – już w piątek ruszają 74 Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce do lat 20. Trzydniowe zawody zostaną rozegrane na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu. Jak zapewnia Robert Dębicki, dyrektor MOSiR-u – mimo utrudnień organizacyjnych i logistycznych spowodowanych epidemią zostaną rozegrane wszystkie konkurencje lekkoatletyczne.

To już drugie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce organizowane w Radomiu. W zeszłym roku odbyły się zawody seniorów, w ten weekend swoje umiejętności zaprezentują młodzi sportowcy. W Mistrzostwach do lat 20 weźmie udział prawie 650 zawodników w tym 10 z naszego miasta. Wśród kandydatów do medalu wymienia się sprinterkę Martynę Osińską, długodystansowca Mateusza Gosa oraz Michała Sumińskiego, który zawalczy o zwycięstwo w skoku w dal – mówi wiceprezydent Radomia Mateusz Tyczyński.

74 Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce do lat 20 odbędą się reżimie sanitarnym. Dotyczy on m.in. utrzymywania dystansu między zawodnikami, dezynfekcji sprzętu sportowego i ograniczonego udziału publiczności.

Wstęp na zwody dla kibiców jest bezpłatny.

Komentarze