MISTRZOSTWA ŚWIATA W SIATKÓWCE W RADOMIU!Hala Radomskiego Centrum Sportu zamieni się w arenę sportowych walk gwiazd siatkówki! W listopadzie w naszym mieście zostaną rozegrane Klubowe Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej mężczyzn. Takiego wydarzenia w naszym mieście jeszcze nie było!

– To wielkie, międzynarodowe wydarzenie odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej w Radomiu. Wystąpi osiem drużyn m.in. z Włoch i Brazylii. Wspaniałe nazwiska i najwyższy poziom sportowy, a to co dla naszego miasta niezwykle ważne- transmisja mistrzostw w 90 krajach świata! Tę imprezę obejrzy pół miliarda osób – zapowiedział prezydent Radosław Witkowski.

Od lewej: Grzegorz Janduła, Tomasz Cieślik, Radosław Witkowski, Tomasz Tyczyński

Rozgrywki Klubowych Mistrzostw Świata zostaną rozegrane w trzech miastach. Radom będzie gospodarzem rywalizacji w jednej z grup w ostatni tydzień listopada. – Polskim gospodarzem meczów grupowych będzie zespół aktualnego mistrza Polski – Skry Bełchatów. W cztery dni rozegramy 6 meczów. Dla nas jest to ogromny przywilej i dziękujemy za taką możliwość inauguracji hali dla sportów zespołowych poprzez realizację imprezy o zasięgu międzynarodowych – mówił prezes zarządu Professional Sports Event Tomasz Cieślik.

Podczas rozgrywek o Klubowe Mistrzostwo Świata kibice siatkówki będą mogli zobaczyć w akcji takie gwiazdy jak: Zenit Kazań, Artem Wolwicz, Aleksandr Butko, Aleksiej Werbow, Maksim Michajłow, czy Earvin Ngapeth. – Takiego wydarzenia siatkarskiego w naszym mieście nie było. Będziemy mogli jako miasto-gospodarz gościć największe nazwiska światowej siatkówki. Jestem przekonany, że to będzie ogromny sukces również promocyjny dla Radomia. To pół miliarda gospodarstw na świecie dotrze sygnał transmisji z radomskiej hali – podkreślił dyrektor Kancelarii Prezydenta Mateusz Tyczyński.

Klubowe Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej mężczyzn 2018 zostaną rozegrane w Radomiu w dniach 26-29 listopada br.

KomentarzeCLOSE
CLOSE