full screen background image

Mniej na sport i kulturę przez COVID-19To 2,5 mln zł mniej niż rok temu. Miasto z podatku od osób fizycznych otrzymało za marzec 11,3 mln zł, a nie jak w ubiegłym roku 13,8 mln zł. To w związując z rujnującą gospodarkę epidemią koronawirusa. Kosztowna walka z COVID-19 wymusiła także zmianę planu wydatków. Pieniądze na stypendia sportowe i organizację obchodów Radomskiego Czerwca będą przeznaczone na wsparcie szpitala miejskiego i radomskiego pogotowia

Zawieszenie stypendiów sportowych i symboliczna uroczystość w czerwcu – miasto tnie wydatki w związku z epidemią.  Za dwa przyszłe miesiące gracze zespołowi nie otrzymają dotacji. Jak podkreśla prezydent Radomia Radosław Witkowski – walka z koronawirusem wymaga finansowego wsparcia Radomskiego Szpitala Specjalistycznego i Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. To priorytet, który jednocześnie wymusza zmianę planu wydatków. 

Walka z koronawirusem już odcisnęła piętno na budżecie Radomia. Za marzec, z tytułu udziału w podatku PIT miasto otrzymało 11,3 mln zł. To o 2,5 mln zł mniej niż rok temu. Prezydent Radosław Witkowski prognozuje, że to dopiero początek redukcji wpływów do kasy.

Miasto planuje też od 1 lipca zmienić system stypendialny. Chodzi o dotacje dla sportowców, które rocznie pochłaniają 8 mln zł. Ponadto obchodzone hucznie obchody rocznicy Radomskiego Protestu Robotniczego Czerwiec ‘76 ograniczą się do skromnej ceremonii – mówi Mateusz Tyczyński, dyrektor Kancelarii Prezydenta.

Z ulgą mogą natomiast odetchnąć radomscy uczniowie. Miasto deklaruje, że w tym roku nie ograniczy funduszy na szkolenie dzieci i młodzieży. 

Komentarze