Mniej wypadków na mazowieckich drogachBezpieczniejsze wakacje na mazowieckich drogach. Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu w porównaniu do ubiegłego roku odnotował od końca czerwca do chwili obecnej mniej kolizji, rannych i ofiar śmiertelnych

Około 18% – o tyle spadała liczba ofiar wypadków drogowych na Mazowszu. Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu podsumował pierwsze półrocze oraz okres wakacyjny pod względem liczby kolizji, rannych i ofiar śmiertelnych. Z danych wynika, że mazowieccy kierowcy jeżdżą bezpieczniej niż w roku ubiegłym – mówi młodszy inspektor Jacek Mnich, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego w Radomiu.

To w sumie mniej o 68 wypadków, 13 zabitych osób i 86 rannych. Jest to spadek liczby wypadków drogowych w wakacje na poziomie między 15 a 20 procent.

W utrzymaniu dobrej tendencji na drogach pomaga działająca na terenie naszego województwa grupa SPEED – przypomina naczelnik drogówki. Jej celem jest wyeliminowanie niewłaściwego zachowania na za kierownicą. To grupa, która ściga piratów drogowych.

Grupa SPEED wraz z policjantami ruchu drogowego rozpoczęła właśnie akcję „Bezpieczny weekend”. W jej ramach funkcjonariusze będą monitorować najbardziej popularne trasy wybierane przez kierowców wracających po urlopie do domów. Akcja potrwa do niedzieli.

Mazowiecka drogówka w poniedziałek rozpocznie także w Radomiu akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. Przygotowując się do niej, policjanci skontrolowali pod względem bezpieczeństwa blisko 1000 dróg przy szkołach ma terenie naszego województwa.

mł. insp. Jacek Mnich

KomentarzeCLOSE
CLOSE