full screen background image

Modernizacja zalewu na Borkach ruszy we wrześniuMa ruszyć we wrześniu i potrwać do końca lutego – mowa o przebudowie zalewu na Borkach. Modernizację radomskiego zbiornika wodnego przeprowadzi firma z Sandomierza. To zwycięski oferent w przetargu rozstrzygniętym właśnie przez Wodociągi Miejskie. Jak zapewnia wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik – zalew na Borkach po modernizacji zyska na estetyce i jakości wody

Wiadomo już kto przebuduje zalew na Borkach. Wodociągi Miejskie rozstrzygnęły przetarg na modernizację radomskiego zbiornika wodnego. Wygrała tańsza firma z Sandomierza, która złożyła ofertę za 5 mln 800 tysięcy złotych. Inwestycja pełną parą ma ruszyć 1 września. Wcześniej mają się rozpocząć prace przygotowawcze – mówi Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia.

Modernizajca zalewu na Borkach ma potrwać do końca lutego. To inwestycja realizowana w ramach Programu LIE, którego celem jest m.in. przywrócenie Mlecznej naturalnego biegu. Prace związane z renaturyzacją radomskiej rzeki prowadzone są od zeszłego tygodnia. Rozstrzygnięty jest także przetarg na utworzenie polderu zalewowego na Cerekwiance, a w połowie roku Wodociągi Miejskie chcą ogłosić przetarg na budowę zbiornika na osiedlu Nad Potokiem.

Modernizacja zalewu na Borkach obejmie m.in. przebudowę stawów kolmatacyjnych oraz remont jazu głównego, a także odmulenie koryta rzeki i oczyszczenie dna zalewu. Mają także powstać pływające wyspy z roślinnością oraz trzy fontanny zasilane energią z paneli fotowoltaicznych i małej elektrowni wiatrowej.

Przypomnijmy, w przetargu na modernizację zalewu na Borkach rywalizowały dwie firmy. Pierwszy oferent zaproponował 7 mln 133 tys. zł, a drugi – zwycięska firma z Sandomierza – 5 mln 880 tys. zł.

Komentarze