Mogą być utrudnienia w ruchuMiejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku odbywającymi się cyklicznie protestami na ulicach Radomia, od dnia 28 października 2020 roku (środa) do odwołania w godzinach wieczornych mogą występować okresowe utrudnienia w ruchu kołowym i komunikacji miejskiej

Protesty w ramach reakcji społecznej na rozstrzygnięcie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji mają obecnie charakter spontaniczny, dlatego okres ich przeprowadzania oraz trasy ewentualnych przemarszów lub przejazdów ulicami Radomia nie są wcześniej znane. Manifestacje odbywają się przeważnie w godzinach wieczornych (od około 19:00), dlatego mogą wtedy występować utrudnienia w ruchu kołowym (głównie w centrum miasta), a także w kursowaniu autobusów miejskich.

Nie jest planowane wprowadzanie żadnych objazdów dla autobusów – chyba że będzie wymagała tego aktualna sytuacja na drogach (policjanci mogą na przykład czasowo zamykać niektóre odcinki). Bieżącą lokalizację autobusów można śledzić w internecie na stronie rkm.mzdik.radom.pl lub w bezpłatnej aplikacji myBus.

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie tras manifestacji oraz o stosowanie się do ewentualnych poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy zabezpieczających akcje protestacyjne.

Źródło: MZDiK

Komentarze