Moje pierwsze prawo jazdy – konkurs dla nastolatkówTrwa kolejna edycja konkursu „Moje pierwsze prawo jazdy”, którego organizatorem jest WORD w Radomiu. Już niedługo radomscy nastolatkowie będą mieli szansę wygrać skuter, kurs prawa jazdy kategorii AM oraz wiele innych nagród. Zgłoszenia przyjmowane są do 19 maja lub do wyczerpania wolnych miejsc.

W konkursie „Moje pierwsze prawo jazdy” mogą wziąć udział wyłącznie dwuosobowe drużyny składające się z osoby, która w dniu przeprowadzenia konkursu ma nie mniej niż 13 lat i 9 miesięcy a nie ukończyła 18 roku życia wraz ze swoją mamą lub opiekunką prawną. Nastolatek nie może także posiadać uprawnień do kierowania pojazdami na kategorię AM, A1, B1 i T prawa jazdy. – Po co to robimy? Cały czas dochodzą do nas informacje o wypadkach, których sprawcami są kierowcy skuterów. Chcemy pójść trochę dalej i uzmysłowić młodym ludziom, że muszą posiadać prawo jazdy – mówił dyrektor WORD-u w Radomiu Dariusz Piątek.

– Duża część sprawców tych wypadków nie posiadała podstawowych uprawnień. Prawo w tym zakresie się zmieniło. Od kilku lat w momencie ukończenia 14 roku życia wymagane jest prawo jazdy kategorii AM, by móc prowadzić skuter. A czemu konkurs w Dniu Matki? Chcemy żeby przy tej okazji temu dziecku mama mogła pomóc, żeby też decyzja o zakupie skutera była przemyślana. Jeżeli już stać nas na zakup tego skutera, to niech będzie nas stać na to, żeby dziecko wysłać na kurs prawa jazdy, a potem na egzamin, by zdobyło uprawnienia – podkreślał Dariusz Piątek.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są w Punkcie Informacyjnym w Galerii Słonecznej przy ulicy Chrobrego 1 do soboty, 19 maja do godz. 20:00. Liczba miejsc jest ograniczona. Formularze zgłoszeniowe dostępne są w Punkcie Informacyjnym w Galerii Słonecznej.

Konkurs „Moje pierwsze prawo jazdy” odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 10:00 w Multikinie w Galerii Słonecznej. Obecność mamy lub opieki prawnej uczestnika konkursu obowiązkowa.

Regulamin konkursu znajdziesz tutaj.

Komentarze