Moskwa zostaje w RadomceKornelia Moskwa to kolejna zawodniczka, która zdecydowała się przedłużyć kontrakt z radomską drużyną. – Środkowa dołączyła do zespołu Riccardo Marchesiego w trakcie minionych rozgrywek i miło nam poinformować, że zostaje w Radomce na dłużej – czytamy na oficjalnej stronie klubu z Tauron Ligi.

Kornelia urodziła się 30 października 1996 roku. Swoją siatkarską karierę rozpoczęła w KPKS Halemba Ruda Śląska. Wcześniej można ją było widzieć w SMS-ie PZPS Sosnowiec. Od roku 2014 reprezentowała barwy drużyny z Bielska-Białej. Po 6 latach przeniosła się do Grot Budowlanych Łódź, skąd po rozwiązaniu kontraktu w trakcie sezonu postanowiła przenieść się do Radomia.

Środkowa do tej pory rozegrała 139 spotkań w najwyższej klasie rozgrywkowej. Zdobyła 708 punktów, z czego 277 blokiem, a 89 punktową zagrywką. W zakończonych rozgrywkach 20/21 w radomskiej drużynie pokazała się na boisku w 38 setach i zdobyła prawie 50 oczek.

W sezonie 2021/2022 „Nela” dalej będzie bronić barw E.Leclerc Moya Radomki Radom. Oprócz niej na pozycji środkowej zobaczymy Freyę Aelbrecht.

Komentarze