Mozolny transport pacjentówChorzy z koronawirusem ze Szpitala na Józefowie czekają na transport do miejskiej lecznicy przy ul. Tochtermana. Wczoraj trafiło tam 3 chorych, a w kolejce czeka jeszcze 8-miu

Powoli i mozolnie idzie przekazywanie pacjentów z koronawirusem z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu do miejskiej lecznicy zakaźnej przy ul. Tochtermana. Wczoraj trafiło tam 3 chorych, a w kolejce czeka jeszcze 8-miu. Radomski Szpital nie odmawia nikomu pomocy, ale musimy dostosować liczbę chorych do naszym możliwości – tłumaczy Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia.

Powodem mozolnego transportu chorych między placówkami są przede wszystkim braki kadrowe. W szpitalu miejskim brakuje pielęgniarek, a w wojewódzkim personelu z różnych szczebli – mówi Karolina Gajewska rzeczniczka lecznicy na Józefowie.

Chorych z Józefowa przejmować będzie nie tylko szpital miejski, ale też lecznice zakaźne na Mazowszu. Tak wynika ze spotkania, które w tej sprawie odbyło się u wojewody mazowieckiego – dodaje Jerzy Zawodnik.

W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym stwierdzono już 212 przypadków koronawirusa. Połowa to pracownicy.

 

Fot. UM Radom

 

Komentarze