Muzealny mini-ogród w rękach radomianZegar słoneczny, fontanna czy modele owadów. Między innymi te elementy mogą pojawić się na dziedzińcu Muzeum im. Jacka Malczewskiego. Wszystko zależy od tego czy radomianie poprą w Budżecie Obywatelskim Mazowsza projekt stworzenia w placówce mini-ogrodu botanicznego 

Nowe nasadzenia krzewów, drzew i bylin, do tego ławki, karmnik i budki lęgowe dla ptaków z kamerkami online, a także zegar słoneczny i fontanna imitująca sztuczny deszcz. Powstanie między innymi tych elementów zakłada projekt utworzenia mini-ogrodu botanicznego na dziedzińcu Muzeum im. Jacka Malczewskiego, na który można już głosować w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Na jego realizację placówka chce pozyskać ponad 470 tysięcy złotych. – Ma to być miejsce odpoczynku, spotkań, wydarzeń i edukacji – mówi Dagmara Gac z Muzeum im. Jacka Malczewskiego.

 

Głównym celem projektu jest szeroko pojęta animacja życia kulturalnego naszego miasta – dodaje Dagmara Gac.

Muzealny mini-ogród botaniczny na liście do głosowania znajduje się na 312 miejscu w kategorii projektów podregionalnych. Na pomysły w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza można głosować do 16 listopada. Na projekt Muzeum im. Jacka Malczewskiego można zagłosować TUTAJ.

 

Fot. Muzeum im. Jacka Malczewskiego

KomentarzeCLOSE
CLOSE