Muzeum Wsi Radomskiej rozbuduje sięNowoczesny wewnątrz i stylizowany na zewnątrz – taki ma być nowy budynek, który powstanie na terenie Muzeum Wsi Radomskiej. Rozpoczęcie jego budowy planowane jest na pierwszy kwartał przyszłego roku. Będzie to biurowiec dla ok. 50 pracowników administracyjnych i merytorycznych, rozlokowanych obecnie w różnych obiektach

Muzeum Wsi Radomskiej powiększy się o nowy budynek. Będzie to biurowiec przeznaczony dla pracowników merytorycznych i administracyjnych. Powstanie on na placu przy ulicy Stawowej na terenie obecnego parkingu. Pierwszy etap tej inwestycji to wykonanie prac koncepcyjnych, na które placówka otrzymała właśnie 66 tys. zł dofinansowania z budżetu Mazowsza. Koncepcja ma być gotowa w czerwcu, a cały obiekt w połowie 2023 roku – mówi Ilona Jaroszek, dyrektor placówki.

Nowy budynek ma być nowoczesny wewnątrz, a z zewnątrz wpisujący się w krajobraz skansenu, elewacją przypominający stare, wiejskie budynki – tłumaczy Jaroszek. Do obiektu zostaną przeniesione m.in. biblioteka i archiwum oraz się w sumie 50 pracowników w tym dyrekcja. Miejsca, gdzie teraz pracują zostaną przeznaczone na ekspozycje.

Nowy biurowiec, który wejdzie w skład Muzeum Wsi Radomskiej ma kosztować ok. 10 mln zł.

Komentarze