Muzyczne kremówki – koncerty„Muzyczne kremówki”, to koncerty które odbyły się w Muzeum Wsi Radomskiej. Teraz skansen zaprasza do oglądania filmów z tych wydarzeń

Koncerty „Muzyczne kremówki” odbyły się w 2020 roku w XVIII-wiecznym kościele pod wezwaniem Świętej Doroty, znajdującym się na terenie Muzeum Wsi Radomskiej.

Pretekstem do działań muzycznych były obchody 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II, stąd też nazwa projektu – „Muzyczne kremówki”.

W mistrzowskiej interpretacji aktorów polskich zostały zaprezentowane wybitne dzieła Karola Wojtyły i Jana Pawła II.

W koncertach „papieskich” wzięli udział znakomici muzycy, a nad merytoryczną całością cyklu czuwał organista wirtuoz- dr Emanuel Bączkowski.

Dzisiaj, czyli 1 stycznia 2021 roku, o godz. 12 MWR zaprasza na premierę koncertu w „100 lecie urodzin Jana Pawła II – List do Artystów”.

Film dostępny będzie na kanale youtube Muzeum Wsi Radomskiej.

W programie:

Fragmenty „Listu do Artystów” Jana Pawła II, któremu towarzyszyć będą kompozycje J. S. Bacha, A. Vivaldiego, W. Kilara i innych.

Wykonawcy:

Stanisław Sparażyński – słowo

Maciej Przestrzelski – skrzypce

Emanuel Bączkowski – organy

Stanisław Sparażyński – jeden z wybitnych i rozpoznawalnych aktorów polskich. Aktor teatrów: Estrady w Poznaniu (1954-55), im. A. Fredry w Gnieźnie (1955-59), Polskiego w Poznaniu (1959-64), im. W. Horzycy w Toruniu (1965-69), im. S. Jaracza w Łodzi (1969-76), Narodowego (1976-77; 1985-91), Ateneum w Warszawie (1978-80), im. J. Kochanowskiego w Radomiu (1980-85).

Maciej Przestrzelski – skrzypce / Koncertmistrz Orkiestry Impressione. Koncertmistrz Orkiestry Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie.

Emanuel Bączkowski – Doktor sztuk muzycznych, solista i kameralista. Znany z międzynarodowych festiwali organowych. W najznamienitszych bazylikach rzymskich wykonał cykl recitali tematycznie związanych z Bożym Narodzeniem i Wielkim Postem.

 

6 stycznia 2021 roku muzeum zaprasza do obejrzenia filmu z koncertu w 100 rocznicę Bitwy Warszawskiej.

Natomiast 2 lutego odbędzie się premiera filmu „Nadzwyczajny koncert w roku 100. rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II”.

Komentarze