full screen background image

Muzyka Filmowa w Szkole MuzycznejMam doskonałą wiadomość dla fanów muzyki filmowej oraz talentu samego Maksyma Rzemińskiego, którego radomska publiczność mogła wysłuchać w tamtym roku razem z Radomską Orkiestrą Kameralną podczas koncertu Muzyka srebrnego ekranu.

Ze względu na bardzo duże zainteresowanie nie wszyscy mogli dostać wejściówki na ten koncert. Teraz będzie okazja żeby to nadrobić.

Tym razem artysta nie wystąpi z Radomską Orkiestrą Kameralną ale z kwartetem, którego trzon stanowi jednak pierwszy skrzypek R.O.K. – Lucjan Szaliński-Bałwas.

4 marca 2017, godz. 18:00

Sala Koncertowa im. K. Pendereckiego w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu

Maksym Rzemiński – fortepian

z towarzyszeniem kwartetu:

Lucjan Szaliński-Bałwas –  I skrzypce
Anna Ceglińska – II skrzypce
Karolina Matyas – altówka
Justyna Meliszek – wiolonczela

W programie m.in.:

Incepcja – Hans Zimmer
Zmierzch – Carter Burwell
Lista Schindlera – John Williams
Love Affair – Ennio Morricone
Dziecko Rosemary – Krzysztof Komeda
„Muzyka filmowa, nierozerwalnie związana z obrazem, pisana na życzenie reżysera, staje się czasem osobną sferą sztuki. Piękno linii melodycznych, wysnutych z marzeń i tęsknot, przeplatanych ze sobą i nakładających się jedna na drugą, głębia struktur harmonicznych, wprowadzają niekiedy słuchacza w świat nierealny, irracjonalny, świat złudzeń, marzeń… Nie mogłem im się oprzeć…”

W ten sposób Maksym Rzemiński, znakomity pianista, opisuje swe inspiracje do projektu z muzyką filmową. Styl gry Maksyma Rzemińskiego nawiązujący do chopinowskiej wirtuozerii i wrażliwości, ukazany zostanie w różnorodnych odsłonach.

Koncert pt. Muzyka srebrnego ekranu to doskonała okazja, żeby na własne oczy i uszy poznać maestrię i geniusz muzyczny niecodziennego pianisty i wyjątkowego interpretatora, jakim niewątpliwie jest Maksym Rzemiński.

Informacja i Bilety do nabycia w sekretariacie Szkoły Muzycznej w Radomiu

26-600 Radom ul. 25 Czerwca 70
tel.48 362 66 65

Komentarze