MZDiK uzupełnił dokumentację wiaduktuRaport oddziaływania na środowisko wiaduktu jest już uzupełniony – informuje Mateusz Tyczyński, wiceprezydent odpowiedzialny w Radomiu za inwestycje. Sprawa dotyczy dokumentacji sporządzonej przez Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji, do której zastrzeżenia miała Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Warszawie

MZDiK uzupełniło już dokumentację dotyczącą przebudowy wiaduktu – poinformował w Mocnej Rozmowie wiceprezydent Mateusz Tyczyński. Chodzi o obiekt łączący ulicę Żeromskiego z Lubelską, którego rewitalizację wstrzymuje brak pozwolenia Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie. Ta nie dała jeszcze zielonego światła dla tej inwestycji, bo jej zdaniem sporządzony przez MZDiK raport oddziaływania na środowisko wiaduktu po jego przebudowie zawierał uchybienia.

Przebudowa wiaduktu miała rozpocząć się w okolicach czerwca, a cała inwestycja zakończyć do 2023 roku. Na ten cel miasto otrzymało 30 mln zł dotacji z Rządowego Funduszy Inwestycji Lokalnych. – Jak dodaje Tyczyński, obawy parlamentarzystów PiS, że nie zdążymy wydatkować tych pieniędzy są nieuzasadnione.

Przebudowa wiaduktu w ciągu ulic Żeromskiego i Lubelskiej jest ściśle związana z budową portu lotniczego na radomskim Sadkowie. W tym miejscu ma powstać peron kolejowy i węzeł przesiadkowy obsługujący lotnisko.

Komentarze