full screen background image
Search

„Na karuzeli życia”


Zdobywca 137 nagród filmowych, w tym czterech statuetek Oscara, mistrz kina Woody Allen powraca na ekrany w doborowym towarzystwie gwiazd Hollywood. Tym razem do udziału w swoim 47. projekcie (!) geniusz komedii zaprosił takie sławy, jak: Justin Timberlake, Kate Winslet, James Belushi, Juno Temple, Max Casella, Steve Schirripa i Tony Sirico. Film „Na karuzeli życia” trafi do kin 1 grudnia.

Szczegóły fabuły filmu, tradycyjnie dla Allena, pozostają nieznane. Wiadomo tylko, że akcja „Wonder Wheel” (taką nazwę nosi słynny diabelski młyn i główna atrakcja turystyczna na Brooklynie) rozgrywać się będzie na nowojorskim Coney Island w latach 50. XX wieku. Film natomiast opowie pełną emocji historię o miłości, niewierności, gangsterach, zdradzonych kochankach i autentycznych osobach, które przeszły do historii Ameryki.

Poetycko sfilmowany przez Vittorio Storaro „Na karuzeli życia”, to rozgrywająca się w malowniczych plenerach, iskrząca emocjami opowieść o pasji, namiętności i zdradzie.

Historia czterech postaci, których losy splatają się w słynnym parku rozrywki na Coney Island w latach 50. ubiegłego wieku. Rozchwiana emocjonalnie, była aktorka Ginny (Kate Winslet) pracuje tu jako kelnerka. Jej mąż Humpty (Jim Belushi) jest operatorem karuzeli. Mickey (Justin Timberlake) to przystojny ratownik, który marzy o karierze dramatopisarza. Carolina natomiast jest marnotrawną córką Humpty’ego, która w domu ojca szuka schronienia przed gangsterami.

Woody Allen – reżyser i scenarzysta

Jeden z najbardziej utytułowanych, zapracowanych i lubianych przez widzów twórców filmowych. Urodził się w 1935 roku w Nowym Jorku. Literacką karierę rozpoczął w wieku 15 lat, gdy zaczął pisać dowcipy do lokalnej gazety, a następnie do programów typu talk show. Wkrótce sam został komikiem, a potem scenarzystą – jego debiutem w tej dziedzinie była komedia „Co słychać, koteczku?”, nakręcona w 1965 roku. Rok później Woody Allen napisał i równocześnie wyreżyserował „What’s Up, Tiger Lily?”. W kolejnych dwóch dekadach powstały najsłynniejsze filmy nowojorskiego twórcy: „Annie Hall” (1977), „Manhattan” (1979), „Zelig” (1983), „Purpurowa Róża z Kairu” (1985), „Hannah i jej siostry” (1986). Według wciąż zmieniających się statystyk Allen zdobył 137 nagród filmowych, w tym cztery Oscary. Nagradzano go także w Europie: na festiwalu w Wenecji i Cannes otrzymał nagrody za całokształt twórczości. Allen jest nie tylko scenarzystą i reżyserem, ale też aktorem i muzykiem. Jego ulubionym instrumentem jest trąbka.

Scenariusz i reżyseria: Woody Allen („O północy w Paryżu”, „Zakochani w Rzymie”, „Blue Jasmine”, „Co nas kręci, co nas podnieca”, „Vicky Cristina Barcelona”, „Wszyscy mówią: kocham cię”, „Manhattan”, „Annie Hall”)
Obsada: Jim Belushi ( „Niesforna Zuzia”, „K-9”, „Jim wie lepiej”, „Autor widmo”), Juno Temple („Mr. Nobody”, „Vinyl”, „Wild Child. Zbuntowana księżniczka”), Justin Timberlake („The Social Network”, „To tylko seks”, „Wyścig z czasem”), Kate Winslet („Lektor”, „Titanic”, „Marzyciel”, „Holiday”)

źródło: materiały prasowe

KomentarzeCLOSE
CLOSE