full screen background image
Search

Najciekawsze są podróże w nieznane – weekend skandynawski


Przed nami kolejna odsłona „Fosy pełnej kultury”. Tym razem przeniesiemy się do Skandynawii- landu wikingów, fiordów i klocków Lego. Weekend pełen atrakcji zapewnia MOK „Amfiteatr”.

– „Wszyscy zgodnie orzekli, że nigdy nie będą brali ze sobą żadnych map, bo najciekawsze są podróże w nieznane.” To cytat Tove Jansson z „Muminków”, który jest mottem przewodnik naszego skandynawskiego weekendu. Tym hasłem się kierujemy, ponieważ nawigacją zajmą się wikingowie. Wioska wikińska stanie na wzgórzu w przestrzeni „Amfiteatru”, a stowarzyszenie Utgar z Gliwic zadba o historyczne detale. Uczestnicy będą mogli przyjrzeć się wikińskiemu rzemiosłu, zobaczyć dwa pokazy, a dzieci wziąć udział w warsztatach m.in. strzelania z łuku – zachęcała Katarzyna Wiśniewska z radomskiego „Amfiteatru”.

– Kolejną sobotnią atrakcją będzie spotkanie z podróżnikiem i blogerem Marcinem Wesołowskim, który opowie o swoich wyprawach do Skandynawii, na Islandię oraz Arktykę. We wnętrzu „Amfiteatru” będzie można zobaczyć dwie wystawy, dzięki których dowiemy się, gdzie tkwi tajemnica sukcesu szwedzkich powieści kryminalnych oraz co dała Szwecja światu w postaci wynalazków. Miłośników natury i pachnideł zapraszamy na warsztaty, podczas których uczestnicy będą mogli poznać sekret naturalnych olejków. Koncert zespołu LOR to finał soboty. Na scenie MOK wystąpi zespół LOR, czyli cztery młodziutkie i utalentowane dziewczyny specjalizujące się w subtelnym folku inspirowanym Skandynawią.

Niedzielne wydarzenia będą miały charakter familijny. Wystartujemy warsztatami literacko-plastycznymi, podczas których uczestnicy będą mogli pobawić się w biuro detektywistyczne na podstawie serii popularnych, szwedzkich książek. Kolejne warsztaty z pewnością zainteresują również dorosłych, ponieważ ich celem będzie zbudowanie z kloców Lego wesołego miasteczka. W niedzielę w przestrzeni „Fosy” stanie trampolina w przewrotny sposób nawiązująca do skoków narciarskich. Popołudniu zostanie również zaprezentowana nowoczesna ciężarówka Volvo, czyli gratka dla miłośników motoryzacji. Niedzielę zakończy pokaz skandynawskich bajek – opisywała Katarzyna Wiśniewska.

Skandynawski weekend odbędzie się w dniach 28-29 lipca br. w MOK „Amfiteatr” przy ulicy Parkowej 1 w Radomiu. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Więcej informacji na temat „Fosy pełnej kultury 2018” jest tutaj. Projekt „Fosa pełna kultury” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i dotacji celowej Gminy Miasta Radomia.

PROGRAM:

SOBOTA, 28 LIPCA
godz. 16.30 – Północ. Podróże w poszukiwaniu ciszy, piękna i harmonii- spotkanie z Marcinem Wesołowskim, podróżnikiem i blogerem
godz. 16-20 Kryminalne zagadki Szwecji- wystawa
godz. 16-20 Szwedzkie wynalazki- wystawa
godz. 18-20 Olejki – naturalnie!- warsztaty
godz. 20 LOR- koncert

NIEDZIELA, 29 LIPCA
godz. 16-18 Nie tylko Muminki…- warsztaty literacko-plastyczne z Zakamarkami
godz. 16-20 Skok na Fosę- Park Trampolin Jump World
godz. 17-19 Wszyscy kochają Lego!- warsztaty
godz. 16-19 Oto Volvo!- prezentacja nowoczesnej ciężarówki
godz. 19 – Pokaz skandynawskich bajek

Komentarze