Napiórkowski u Gombrowicza we WsoliMarek Napiórkowski, jeden z czołowych polskich gitarzystów i kompozytorów wystąpi w Muzeum Witolda Gombrowicza

Marek Napiórkowski zagra utwory ze swojej najnowszej płyty, Hipokamp.

Artysta nie bez przyczyny nazywany „pierwszą gitarą polskiego jazzu”. Wszystkie utwory będą pochodziły z najnowszego albumu, wydanego w drugiej połowie ub. roku na 30-lecie działalności artysty – HIPOKAMP.

To odwołanie do niedużego obszaru w mózgu, który odpowiada za pamięć i orientację, obszaru ważnego, choć nie zbadanego jeszcze do końca. Ta muzyka balansuje na granicy gatunków, łączy wyrafinowane improwizacje jazzowe ze światem elektronicznych struktur dźwiękowych, progresywnego rocka, muzyki etno, funku oraz intrygujących dialogów instrumentów perkusyjnych. To spektrum tajemniczych i nieoczywistych barw. „Jeżeli coś wyzwala w nas emocje, prowokuje do myślenia i tworzy ciekawą sztukę, której nie można łatwo sprecyzować, to już mamy do czynienia z sytuacją, która otwiera nasz umysł na nowe wrażenia” – pisał w recenzji tego albumu Łukasz Dębowski, nawiązując do tytułu płyty.

Podczas koncertu we Wsoli Napiórkowski zagra wraz z Janem Smoczyńskim (instrumenty klawiszowe, syntezatory), Pawłem Dobrowolskim (perkusja) (Paweł Dobrowolski) i Kolumbijczykiem Samuelem Torresem (instrumenty perkusyjne).

Koncert w Muzeum Witolda Gombrowicza kończy jednocześnie trasę promującą płytę.

Marek Napiórkowski wystąpi we Wsoli w niedzielę, 23 lutego o godz. 17.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

Bezpłatny dojazd z Radomia do Wsoli: zbiórka o godz. 16.00 na przystanku Chrobrego/ Czysta (kier. Michałów). Powrót po wydarzeniu, ok. 18.30.

Ze względu na techniczne przygotowania do koncertu, tego dnia stała ekspozycja Muzeum Witolda Gombrowicza będzie nieczynna.

KomentarzeCLOSE
CLOSE