Nauczycielka zażądała usunięcia znaku strajku kobietUczniowie usunięci z zajęć za symbol strajku kobiet. Chodzi o młodzież z radomskiego V Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta. W czasie lekcji wychowawczyni jednej z klas nakazała uczniom usunięcie symbolu strajku kobiet z profili w programie do nauki zdalnej oraz z prywatnych mediów społecznościowych

O zdarzeniu poinformował poseł Koalicji Obywatelskiej Konrad Frysztak, który interweniował w szkole w tej sprawie. Za niewykonanie polecenia uczniowie mieli zostać usunięci z zajęć. Dodatkowo uczennicom za udział w proteście zagrożono obniżeniem oceny ze sprawowania.

Część uczniów liceum ustawiła na zdjęciach profilowych, podczas zdalnych lekcji, symbole poparcia dla protestów po wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Chodzi o charakterystyczną czerwoną błyskawicę, która jest znakiem Strajku Kobiet. Tym samym młodzież, opowiedziała się za protestami, które trwają w Polsce. Inicjatywa uczniów nie spodobała się nauczycielce odbywającej z klasą zajęcia. Zażądała, od młodzieży, aby je usunęli.  Jak mówi, zastępca prezydenta Radomia Katarzyna Kalinowska, takie zachowania przedstawicieli oświaty wobec uczniów są niepokojące.

Żaden nauczyciel nie może zakazać uczniowi wyrażania swoich poglądów, uważa Konrad Witkowski, dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych i dodaje, że uczeń, który przychodzi i demonstruje swoje poglądy, dostarcza świetnej okazji do tego, by rozpocząć o tym dyskusję. 

Próbowaliśmy uzyskać w V Liceum Ogólnokształcącym komentarz do sprawy.  W sekretariacie placówki dowiedzieliśmy się jednak, że dyrekcja szkoły jest nieosiągalna.

Komentarze