Neo Electric Quartet i ROK – koncertNeo Electric Quartet i Radomska Orkiestra Kameralne wystąpią z koncertem w Radomiu. Transmisja koncertu „W świecie muzyki nowej” na żywo już w sobotę

Radomska Orkiestra Kameralna gra mimo przedłużenia obostrzeń sanitarnych. ROK kolejny już raz w tym sezonie zaprasza na transmisję koncertu na żywo na swoim kanale na YouTube.

Neo Electric Quartet to unikatowy projekt trójmiejskiego kwartetu smyczkowego NeoQuartet. Czwórka znakomitych instrumentalistów specjalizujących się w wykonawstwie muzyki współczesnej eksploruje nieodkryty świat brzmień elektrycznego kwartetu smyczkowego z użyciem najnowszych zdobyczy technologicznych.
Zsyntetyzowane brzmienie klasycznego instrumentalnego składu poddane obróbce komputerowej, użycie multiefektów i looperów daje niezwykłe możliwości twórcze. Jedyną granicą jest wyobraźnia artystów.

NeoQuartet (Gdańsk) to kwartet smyczkowy złożony z absolwentów Akademii Muzycznych w Gdańsku, Warszawie i Lucernie. Jest jednym z najciekawszych i najprężniej działających zespołów specjalizujących się w muzyce współczesnej w Europie. Tworzą go: Karolina Piątkowska – Nowicka (1 skrzypce), Paweł Kapica (2 skrzypce), Michał Markiewicz (altówka), Krzysztof Pawłowski (wiolonczela).

W pierwszej części koncertu NeoQuartet zaprezentuje program złożony z autorskich elektronicznych kompozycji grupy, które znalazły się na płycie Neo Electric Quartet wydanej na początku 2021 roku.

Druga część koncertu to wspólne wykonanie przez trójmiejski kwartet oraz Radomską Orkiestrę Kameralną „Koncertu na elektryczny kwartet smyczkowy i orkiestrę kameralną”. Utwór dedykowany jest muzykom NeoQuartet i napisany jest przez jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich kompozytorów Aleksandra Kościowa. Jest to pierwsza w historii muzyki kompozycja napisana na taki skład.

Wykonawcy:
Neo Electric Quartet w składzie:
Karolina Piątkowska – Nowicka – 1 skrzypce,
Paweł Kapica – 2 skrzypce,
Michał Markiewicz – altówka,
Krzysztof Pawłowski – wiolonczela,
Radomska Orkiestra Kameralna

W programie:
Koncert na elektryczny kwartet smyczkowy i orkiestrę kameralną Aleksandra Kościowa oraz autorskie elektroniczne kompozycje NeoQuartet

 

Koncert odbędzie się w sobotę, 17 kwietnia o godz. 18. Transmisja na żywo na kanale youtube ROK.

Komentarze