full screen background image

Nie będzie podwyżki cen śmieciRada Miejska w Radomiu nie wyraziła zgody na proponowaną przez prezydenta podwyżkę o 120 % opłaty za odbiór odpadów. Klub radnych PiS w całości zagłosował „przeciw”. Tylko 5 radnych Koalicji Obywatelskiej głosowało „za” podwyżką

Nie będzie podwyżki za wywóz śmieci w Radomiu. Radni, na 2-dniowej sesji Rady Miejskiej, odrzucili projekt uchwały w tej sprawie, przedstawiony przez prezydenta. Przypomnijmy, opłaty za odbiór odpadów komunalnych w Radomiu miały wzrosnąć średnio o 120%. Nowe stawki miały obowiązywać od 1 stycznia 2020 roku. Wiceprezydent Jerzy Zawodnik uważa, że decyzja radnych jest niezrozumiała.

Dariusz Wójcik, Radny Prawa i Sprawiedliwości był przeciwny podwyżce.

Radna Platformy Obywatelskiej, Marta Michalska Wilk uważa, że trudna śmieciowy kryzys jest wynikiem działań rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Radny niezależny Kazimierz Woźniak przyznaje, że był zaskoczony wysokością proponowanej podwyżki.

Teraz to miasto będzie musiało pokryć koszty odbioru śmieci, a to oznacza że gmina będzie musiała dołożyć do systemu ponad 20 mln zł.

Sesja Rady Miejskiej, m.in. w tej sprawie, rozpoczęła się w poniedziałek o godz 9:00, a zakończyła we wtorek po godz. 22. „Za” podwyżką cen śmieci głosowało pięciu radnych, trzech wstrzymało się od głosu, natomiast „przeciw” było szesnastu radnych.

Komentarze