full screen background image

Nie ma zajęć przez brak prosektoriumProblemy z kadrą naukową i niedoposażone prosektorium na Józefowie – radomska uczelnia tłumaczy, dlaczego studenci trzeciego roku medycyny nie mieli jeszcze zajęć klinicznych z patomorfologii. Zajęcia miały się odbyć w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym jeszcze w tym semestrze, ale tak się nie stało

Sześciu studentów II roku medycyny na radomskim uniwersytecie odeszło z uczelni. Ponadto studenci II roku nie mieli jeszcze zajęć klinicznych z patomorfologii. Zajęcia miały się odbyć jeszcze w tym semestrze, czyli do końca stycznia w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym. Tak się jednak nie stało, bo uczelnia nie wyposażyła lecznicy w odpowiedni sprzęt – mówi rzecznik uniwersytetu dr hab. Dariusz Trześniowski prof. UTH Radom.

Jak zapewnia Trześniowski zajęcia się odbędą, ale w przyszłym semestrze. By do tego doszło uczelnia musi doposażyć szpital na Józefowie i zapewnić kadrę naukową.

Brak prosektorium to jeden z zarzutów Polskiej Komisji Akredytacyjnej przy wydaniu negatywnej oceny kierunkowi lekarskiemu na UTH.

Komentarze