Niepełnosprawni chcą żyć godnie i trzeba podkreślać to każdego dnia, a szczególnie podczas takich dni jak Międzynarodowy Dzień Godności.
Czy w Radomiu niepełnosprawnym żyje się dobrze? Na pewno coraz lepiej, choć wiadomo, że można lepiej, że można zrobić więcej i dla niepełnosprawnych i dla ich rodzin. Mamy edukację dedykowaną programowo niepełnosprawnym, likwidujemy bariery architektoniczne, a z tymi w naszych głowach też jest coraz lepiej. Wiele działań podejmowanych jest przez stowarzyszenia, fundacje i osoby prywatne. Wystawy, koncerty, marsze, spektakle.
Czy na pewno robimy wszystko, co można zrobić?
Zawsze można więcej, podkreśla nasz gość Tatiana Kaplińska – kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej „Do Celu”. Nieustannie podejmowane są nowe wyzwania i realizowane nowe pomysły. Bo o godne życie coraz trudniej, gdy niepełnosprawny kończy 24 lata i wraz z ukończeniem tego wieku kończy się jego udział w procesie edukacji. Właśnie wtedy kończy się regularny kontakt ze światem. I tu potrzeba jest najwięcej działań. Warsztaty Terapii Zajęciowej, wspomagana praca, czy mieszkania, które maja pomóc uspołecznić niepełnosprawnych, wdrożyć im się w codzienne życie to tylko niektóre z nich.