full screen background image

„Niewinni czarodzieje” na zakończenie przeglądu „Oblicza Muzyki”Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia oraz Kino Studyjne MCSW Elektrownia w Radomiu zapraszają na finał Wakacyjnego Przeglądu Filmowego „Oblicza Muzyki”. Ostatni pokaz odbędzie się w poniedziałek, 2 września o godzinie 18:15. Widzowie obejrzą film „Niewinni czarodzieje” w reżyserii Andrzeja Wajdy (w odnowionej kopii cyfrowej) z muzyką Krzysztofa Komedy. Wyświetlony zostanie również film-niespodzianka na inaugurację nowego sezonu 2019/2020 Dyskusyjnego Klubu Filmowego.

„Niewinni czarodzieje” to studium psychologiczne dwojga młodych ludzi. On – to młody lekarz sportowy, „po godzinach” jazzman w piwnicy muzycznej. Nie ma wygórowanych ambicji, marzy o domku i samochodzie, do uczuć nie przywiązuje większej wagi. Ona – to dziewczyna spotkana przypadkowo w lokalu muzycznym. Nic bliższego o niej nie wiadomo. Ta para spędza ze sobą noc, prowadząc swoistą grę miłosną na miny i pozy, a jednak jest coraz bardziej sobą zafascynowana.

W rolach głównych wystąpili: Krystyna Stypułkowska, Tadeusz Łomnicki, Kalina Jędrusik oraz Zbigniew Cybulski. Scenariusz napisali Jerzy Andrzejewski i Jerzy Skolimowski. Premiera filmu odbyła się w 1960 roku.

źródło: MCSW Elektrownia w Radomiu

Komentarze