full screen background image
Search

Noc Muzeów z Fangorem i kinem w Elektrowni


W Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej tegoroczna Noc Muzeów to czas z Wojciechem Fangorem i kinem. O artystycznych atrakcjach, które czekają nas w sobotni wieczór w radomskiej Elektrowni, opowiada Zbigniew Belowski.

– Zaczynami czasowo od kina, ale głównym punktem naszej Nocy Muzealnej jest wystawa Wojciecha Fangora pt.: „Optyczne wibracje”, do której przygotowania trwały kilka lat. Wystawa dostępna będzie od godziny osiemnastej do godziny pierwszej w nocy. W tym roku jedną złotówkę trzeba symbolicznie zapłacić, by móc obejrzeć tą unikalną ekspozycję. Są to dzieła, które powalają. Dla miłośników sztuki jest to doznanie wyjątkowe. Fangor był co prawda pokazywany w Radomiu, ale w kilku odsłonach pojedynczych obrazów. Tegoroczna aranżacja jest wyjątkowa.

Na murze Elektrowni będzie można zobaczyć kolejną odsłonę „Kadrów pod napięciem”. Tym razem jest to „Prorok w świecie fejków”, Tomasza Brody. Są to rewelacyjne kreacje artysty, który robi coś z niczego. Na czym to polega, trzeba to zobaczyć osobiście – zachęcał zastępca dyrektora ds. artystycznych Zbigniew Belowski.

Trzecim elementem będzie kino. Filmowa Noc Muzeów rozpocznie się popołudniu od filmu, który już wcześniej był prezentowany w „Elektrowni” w cyklu „Sztuka na ekranie”. Serdecznie zapraszamy kinomanów już o 16:15, a miłośników sztuki najwyższej od godziny 18:00.

Noc Muzeów z Fangorem i kinem w radomskiej Elektrowni odbędzie się z 19 na 20 maja w MCSW przy ul. Kopernika 1 w Radomiu. Projekcje filmowe będą biletowane.

Harmonogram projekcji filmowych:
16:15 – REMBRANDT Z THE NATIONAL GALLERY W LONDYNIE I RIJKSMUSEUM W AMSTERDAMIE, dokumentalny, Wielka Brytania, od 12 lat (90’)
20:15 – VERMEER I MUZYKA. SZTUKA MIŁOŚCI I ODPOCZYNKU Z THE NATIONAL GALLERY W LONDYNIE dokumentalny, Wielka Brytania, od 12 lat (90’)
22:15 – 9 KRÓTKICH FILMÓW DAVIDA LYNCHA:
– SZEŚCIU MĘŻCZYZN, KTÓRYM ROBI SIĘ NIEDOBRZE, 1966 (4’)
– ALFABET, 1968 (4’)
– BABCIA, 1970 (34’)
– AMPUTOWANY, 1974 (11’)
– LUMIERE, 1995 (1’)
PRZYCIEMNIONY POKÓJ, 2002 (8’)
– JADALNIA, 2004 (3’)
– OBMYWACZ, 2004 (1’)
– ŁÓDŹ, 2007 (8’)

KomentarzeCLOSE
CLOSE