Nocne harce na ulicach RadomiaMuzyka latynoska, rock’n’roll i elektro opanują niektóre ulice Radomia. Amfiteatr zaprasza na „Nocne Harce – Radom ożywa nocą!”

Już w sobotę w kilku miejscach Radomia będzie można potańczyć w rytmach trzech stylów muzycznych.

SOBOTA, 21 sierpnia, godz. 20. – pl. Corazziego, Fontanny, Piąta Klepka – podwórze kamienicy przy ulicy Żeromskiego 29.

Plac Corazziego skąpany w muzyce latynoskiej

Czeka nas ciepło-letnia przygoda w świetle girland. Tańczmy w rytm latynoskiej muzyki! Do wspólnej zabawy zachęci nas Rodrigo Rodriquez ze studia „Inspektorat Tańca”. Nasz wieczór rozgrzeje występ tancerzy – „Szkoła Tańca Pawelec”. Potem specjalnie dla Was: warsztaty salsy i bachaty! Do północy, DJ Latino nie pozwoli ostygnąć Waszym temperamentom. Nikt nie pomyśli o wcześniejszym zejściu z parkietu.

Fontanny – Rock’n’roll

Wieczorem fontanny zachwycą kolorowymi światłami i dymem. To wydarzenie nakręci was pozytywną energią, a inspiracją jest musical Grease oraz rock’n’roll. Specjalnie dla was, występ tancerzy z Olivią Lucedarską – Vigario na czele. Przeniesiemy się w lata 50’ i 60’ ubiegłego stulecia. Po pokazie warsztaty. Nauczymy się podstawowych rock’n’rollowych kroków. Organizatorzy zachęcają by się przebrać odpowiednio do tego stylu muzycznego.

Piąta klepka w stylu elektro – podwórze kamienicy przy ul. Żeromskiego 29

Koncert RAT KRU! Muzyka zagubionego ogniwa polskiej elektroniki, która odważnie balansuje na granicy sztuki i kiczu. Odpowiedzialny za warstwę muzyczną, ukrywający się za maską szczura Rat One gwarantuje chłostę tanecznym bitem, a znany też z solowej działalności muzycznej i poetyckiej Papa Must maluje fragmenty rzeczywistości w pobudzających wyobraźnię tekstach. Jednym słowem: betonowa samba znana z polskiej i zagranicznej sceny! Występ zostanie poprzedzony supportem, do nocnej uczty zachęci JELEŃ!

O artystach:

RAT KRU balansują na granicy sztuki i kiczu, niekiedy przekraczając i jedno, i drugie. Odpowiedzialny za warstwę muzyczną, ukrywający się za maską szczura Rat One (zwany również Witkiem) gwarantuje chłostę tanecznym bitem, a znany też z solowej działalności muzycznej i poetyckiej Papa Musta (Winogradzki Lew) maluje fragmenty rzeczywistości w pobudzających wyobraźnię tekstach. Sami swoją muzykę określają mianem betonowej samby, siejąc zgorszenie i porywając do tańca na koncertach i festiwalach zarówno w Polsce (Spring Break, Tauron Nowa Muzyka, Męskie Granie) jak i tych za granicą (Tallinn Music Week, Seasplash Festival).

Do roztańczonego wieczoru w rytmach latynoskich na pl. Corazziego zachęci nas Rodrigo Rodriguez ze Studia „Inspektorat Tańca”. Instruktor tańca współczesnego, klasycznego, tradycyjnych tańców kubańskich, tańców latynoskich oraz folk. Choreograf i animator w Memories Caribe w Cayo Coco na Kubie, a także uczestnik programu „Top Model”.

Olivia Lucedarska-Vigario – absolwentka AWFiS Gdańsk, Szkoły Muzycznej im. Kolberga w Radomiu na kierunku Skrzypce i dyplomowany Trener Tańca Jazzowego (MCKiS Warszawa). Klasa Mistrzowska nadana przez Polską Federację Tańca. Tancerka z wieloletnim stażem artystycznym, swoją wiedzę i umiejętności zdobywa od najlepszych z całego świata i dzieli się tym ze swoimi uczniami na treningach. Założycielka szkoły tańca Olivia Dance Studio/26-600 Studio – firmy, która od wielu lat współpracuje z wieloma artystami na świecie (Fun Factory, Alexia, Dr Alban, Modern Talking, Fancy, Nana, Mr President). Organizator wielu wydarzeń m.in. Międzynarodowych Zawodów Tanecznych 26-600 Fun(k), Konkurs Modelingowy – Fresh Faces Poland, „Zusammen In Europa” / Octoberfest – Monachium.

DJ MALE – Na klubowej mapie Polski DJ MALE zaistniał w 2010 roku. Każdego roku gra dziesiątki imprez w całej Polsce. Najczęściej słyszany w radomskim Archiwum oraz warszawskim klubie Capitol. Na koncie ma wiele imprezowych kolaboracji z artystami polskiej sceny muzycznej. Energia nowoczesnych klubowych brzmień oraz magia żywych instrumentów i wokalu tworzy mieszankę, która na długo pozostaje w pamięci publiki. W swoich setach zawiera utwory z wielu gatunków muzycznych, grając szeroko rozumianą muzykę taneczną. Podczas imprez, zależy mu na kompromisie między znanymi klasykami i świeżością często można u niego usłyszeć odświeżone remix’y klasyków. Tym razem, podczas imprezy Nocne Harce zadba aby centrum Radomia poczuło w duszy Rock&Roll’a.

Na imprezę zaprasza Miejski Ośrodek Kultury Amfiteatr w Radomiu.
Patronat nad imprezą objęło Radio Radom.

Komentarze