CO NOSIĆ BY ZAWSZE WYGLĄDAĆ DOBRZEModa daje nam wiele możliwości na stwarzanie wyjątkowych stylizacji. Możemy się nią bawić na różne sposoby. Łączyć wzory, kolory i różne style. Pełna dowolność! Jednak jakimi zasadami kierować się jeśli chcemy zawsze wyglądać dobrze? Czy budowanie własnego stylu to trudne zadanie?

Minimalizm. To moja najczęstsza odpowiedź. Uważam, że to klucz do sukcesu. Bez owijania w bawełnę, bez zbędnych słów. MINIMALIZM. PROSTOTA. KLASYKA. To zawsze się sprawdza. Proste kroje, naturalne kolory, delikatna biżuteria – szukajmy w tym piękna. Jeśli będziesz budowała swoją garderobę bazując na klasykach pozbędziesz się między innymi problemu pt. NIE MAM SIĘ W CO UBRAĆ, ponieważ zawsze uda Ci się zestawić ze sobą części twojej garderoby. Zabawa kolorem stanie się dużo łatwiejsza, dodatkowo założę się, że pokochasz swoją szafę na nowo. A co najważniejsze zaoszczędzisz mnóstwo czasu!

Jak sprawić, aby Twoja stylizacja była zawsze udana?

#1 BASIC
Coś co każda z Nas powinna mieć w swojej szafie. Basic jest to część garderoby, która stanowi podstawę naszej stylizacji. Powinna być prosta w swym kroju, klasyczna, najlepiej w stonowanych kolorach ( biały,szary,czarny t-shirt, gładkie spodnie jeansowe, popielaty sweterek na guziczki, klasyczna marynarka, jednokolorowa spódnica ołówkowa itp.). Lepiej zainwestować w dwie koszule w kolorze białym i/lub granatowym, które z łatwością możesz zestawić np. z popielatym/granatowym sweterkiem bądź klasyczną marynarką niż kupować cztery różnokolorowe koszule, które mogą być trudne do zestawienia z inną częścią garderoby i w rezultacie ubierzesz je raz w roku.

#2 BIŻUTERIA
Odpowiednio dobrana biżuteria potrafi zdziałać cuda – kształt kolczyków wydłuża szyję, kolor kolczyków podbija kolor stylizacji a długość naszyjnika wyszczupla naszą sylwetkę. Wychodzę z założenia, że „im mniej tym lepiej”, więc nie polecam dużej ilości biżuterii na jeden raz – jeśli postawiłaś na wyraziste kolczyki, zrezygnuj z naszyjnika.

#3 BUTY
Temat rzeka :-). W tym temacie mogę mówić bez końca. Uwielbiam buty. Wszystkie. Kolorowe, na wysokim, średnim, płaskim obcasie. Założę się, że każda z Was ma w swojej kolekcji prawdziwą perełkę!
Buty są dopełnieniem naszych stylizacji. Jeśli postawiłaś na spokojną górę – zaszalej dołem. Dodaj swojej stylizacji charakteru BUTAMI.

 

Zachęcam Cię do przeanalizowania zawartości swojej garderoby. Pozbądź się tego, co stanowi dla Ciebie problem. Spróbuj budować swój styl na prostych rozwiązaniach. Nie kombinuj. Sięgaj po to, co sprawdzone i łatwe. Nie namawiam Cię do całkowitego zrezygnowania z modowego szaleństwa, ale jeśli zależy Ci na szybkich i trafnych wyborach, pokochaj basiki!

BLOG: https://getdressedstylist.blogspot.com/

Facebook: https://www.facebook.com/GetDressedWithMe/

Instagram: https://www.instagram.com/getdressed_stylist/

 

Komentarze