full screen background image

Nowa sala gimnastyczna powstanie na GlinicachPubliczna Szkoła Podstawowa nr 31 na Glinicach zyska nową salę gimnastyczną. Jeszcze w tym roku rozpocznie się jej budowa. – Chcemy, aby hala sportowa posiadała oddzielne wejście, by mogła działać niezależnie od szkoły – podkreśla wiceprezydent Konrad Frysztak.

Projekt na budowę sali gimnastycznej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 31 jest już gotowy i wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie prac budowlanych. – To realizacja jednego z naszych zobowiązań. Chcemy, by już w tym roku rozpoczęła się budowa nowej sali, która będzie służyła nie tylko uczniom szkoły, ale też mieszkańcom całej dzielnicy. Glinice przeżywają teraz czas przemiany pokoleniowej. Ta inwestycja wpisuje się także bardzo mocno w nasze zadania dotyczące kształcenia i dbania o ruch oraz kondycję fizyczną najmłodszych radomian. Planujemy także przeprowadzenie termomodernizacji budynku, co wpłynie na zmianę wizerunku samej szkoły – mówi zastępca prezydenta Radomia Konrad Frysztak.

Sala gimnastyczna przy PSP 31 przy ul. Białej będzie miała wymiary 40×20 m. Projekt obejmuje również stworzenie zaplecza sanitarnego oraz szatni. Sala zostanie dostosowana do wykorzystywania jej poza godzinami lekcyjnymi. Segment sportowy będzie posiadał oddzielne, niezależne wejście.

Komentarze