full screen background image

Nowa wystawa „Kobiety w twórczości Jacka Malczewskiego”Wystawa „Moja dusza. Oblicza kobiet w twórczości Jacka Malczewskiego” to nowa ekspozycja w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu. Na wystawie zostaną zaprezentowane prace malarza zarówno z kilkunastu polskich kolekcji muzealnych, jak i zbiorów prywatnych. Celem ekspozycji jest prezentacja wizerunków kobiet, które odegrały znaczące role w życiu artysty. Otwarcie wystawy nastąpi w piątek, 4 października 

Około sto obrazów Jacka Malczewskiego zostanie pokazanych na nowej wystawie „Moja dusza” w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu. Tematem przewodnim ekspozycji będzie portret i postać kobiety w twórczości radomskiego artysty – mówi Adam Zieleziński, dyrektor placówki.

Jacek Malczewski w swojej twórczości nie tylko składał hołd kobiecej urodzie, ale również potrafił uchwycić i wydobyć jej charakter i osobowość, co sprawiło, że obraz nie był tylko dekoracyjnym wizerunkiem modelki – mówi Paulina Szymalak-Bugajska, kierownik Działu Sztuki Dawnej w muzeum.

Wystawie będą towarzyszyły warsztaty kolażu „Portret chimery” adresowane do uczniów szkół podstawowych i średnich.

Wystawę „Moja dusza. Oblicza kobiet w twórczości Jacka Malczewskiego” będzie można podziwiać do końca stycznia przyszłego roku.

Komentarze