Nowe eksponaty w dziale przyrodyDział Przyrody Muzeum im. Jacka Malczewskiego uzupełnił kolekcję. Zawierający prawie 5 tysięcy eksponatów dział wzbogacił się o nowe dioramy, instalacje i modele

Model zimorodka czy diorama „Agrocenoza” – to nowe eksponaty w Dziale Przyrody Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu. W sumie dział wzbogacił się o 6 elementów wystawienniczych m.in. instalację i mini-dioramę – mówi Marek Słupek, kierownik działu przyrody.

Nowa mini-diorama w dziale przyrody to „Ptak i środowisko”. Jest to trójwymiarowy obraz w głębokiej ramie prezentujący polskie ptaki w naturalnym otoczeniu.

Dioramy wykonała z dbałością o szczegóły Dorota Piotrowiak.

Największa diorama, która wzbogaciła „Malczewskiego” nazwana jest „Agrocenozą”. To eksponat dopełniający wystawę „Środowiska przyrodnicze regionu radomskiego”.

Największym z nowych eksponatów jest piżmowół. To replika zwierzęcia, która uzupełniła ekspozycję „Geologia i paleontologia regionu radomskiego” – tłumaczy Marek Słupek z działu przyrody w muzeum.

Po 10 latach ponownie będzie można zobaczyć również dioramę „Ekosfera”.

Dział przyrody ma też na koncie nowe wydawnictwo. To album prezentujący blisko 200 kolorowych fotografii najciekawszych eksponatów.

Fot. muzeum.edu.pl

KomentarzeCLOSE
CLOSE