Nowe „elektryki” wyjadą na ulice RadomiaBryczka Elektryczka, Ekobusio czy Elektropodwózka. To trzy z dziewięciu autobusów elektrycznych, które wyjadą na ulice Radomia

Nowe pojazdy mają napęd elektryczny i będą obsługiwać linię numer 3, która kursuje z Michałowa na Idalin. Oprócz autobusów tabor zasilił pojazd wsparcia technicznego i ładowarki. -Natomiast na terenie pętli autobusowej przy ul. Królowej Jadwigi wybudowano stację szybkiego ładowania pantografowego- informuje Krzysztof Zalibowski, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji.

Realizując proekologiczną politykę transportową władz miasta, radomskie MPK, jako spółka gminna, złożyło w styczniu br. wnioski na dotację i pożyczkę dla projektu „elektryfikacji” linii nr 7, pn. „Rozwój elektromobilności w transporcie zbiorowym Miasta Radomia, poprze zakup 11 autobusów 18 m wraz z infrastrukturą”. – Jest to w ramach Programu Priorytetowego „Zielony Transport Publiczny”- informuje Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Wartość kontraktu wyniosła 23 121 000 zł, z czego blisko 85% kosztów kwalifikowanych – 19 160 700zł, MPK pozyskało z unijnej dotacji w konkursie zorganizowanym przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

Komentarze