Nowe karetki dla radomskiego pogotowiaDwa nowoczesne ambulanse wzbogaciły flotę Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Karetki posiadają najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa jazdy oraz wzmocnione zawieszenie gwarantujące pełny komfort transportu pacjenta nawet w ekstremalnie trudnych warunkach drogowych i atmosferycznych.

Obie karetki są wyposażone m.in. w urządzenia do masażu serca, nosze, transporter noszy, respiratory, defibrylatory i pompy infuzyjne.

– Aktualny zakup i ambulanse, które były kupione w ostatnich dwóch latach, napawają optymizmem. Dzięki nim będziemy mogli docierać do pacjentów coraz bezpieczniej, coraz sprawniej, coraz szybciej i bezawaryjnie – mówi Piotr Kowalski, dyrektor Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

W ubiegłym roku w samym Radomiu zespoły ratownictwa medycznego wyjeżdżały średnio 110 razy na dobę. W okresie od stycznia do lipca 2017 roku częstotliwość wyjazdów wzrosła już do 117 na dobę.

W Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego jest 13 zespołów ratownictwa medycznego, które od stycznia do końca lipca wyjeżdżały 24 tysiące 805 razy. Wszystkie 22 ambulanse będące nadal w eksploatacji RSPR w zeszłym roku przejechały 719 tys. 868 km.

– Zdajemy sobie sprawę, że w przypadku opieki zdrowotnej potrzeby nas wszystkich są zdecydowanie większe. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku też uda nam się zakupić dwie karetki. Jedna jest już zagwarantowana w budżecie obywatelskim. Na drugą będziemy szukali dodatkowych pieniędzy – zaznacza Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia.

Ambulanse wraz z wyposażeniem kosztowały 1,4 mln zł. Dofinansowanie z budżetu gminy wyniosło pół miliona złotych.

Fot. UM Radom

Komentarze