Nowe komputery dla szkół w regionie39 szkół z regionu radomskiego otrzyma nowe komputery wraz z oprogramowaniem. Sprzęt doposaży sale informatyczne na początku nowego roku szkolnego. To w ramach projektu samorządu Mazowsza wspierającego nauczanie online

Laptopy z oprogramowaniem, tablety czy monitory interaktywne – m.in. taki sprzęt trafi do 39 szkół w regionie radomskim. Zakup urządzeń i programów sfinansuje samorząd Mazowsza głównie z unijnego źródła. Jak wyjaśnia wicemarszałek Rafał Rajkowski – to sprzęt do nauki zdalnej, który doposaży sale komputerowe na przełomie września i października.

Koszt urządzeń komputerowych to średnio 150 tys. zł dla każdej szkoły. Sprzęt w momencie jego przekazania stanie się własnością placówki. Dziś w Radomiu podpisano umowy z beneficjentami czyli dyrektorami szkół, do których trafią komputery – mówi Anna Stachurska, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Odechowie – jeden z partnerów programu.

Doposażenie placówek w sprzęt do zajęć online to projekt, w którym bierze udział w sumie 236 mazowieckich szkół. Jak podkreśla Marcina Pawlak, zastępca dyrektora Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego – projekt uwzględnia potrzeby osób niepełnosprawnych i doposaża szkoły w pakiety oprogramowania edukacyjnego.

Całkowita wartość projektu to 35 mln zł, z czego 28 mln zł to unijne dofinansowanie, ponad 5,2 mln zł pochodzi ze środków województwa mazowieckiego, a ponad 1,7 mln zł z budżetu państwa.

Komentarze