full screen background image

Nowe zasady przyznawania 500 plusWypłata świadczenia na każde dziecko do 18 roku życia, zniesienie kryterium dochodowego, dłuższy czas wypłaty świadczenia, uproszczona procedura – to zmiany w programie „Rodzina 500 plus”, które zostaną wprowadzone od 1 lipca

– Rozszerzenie programu jest kolejnym przykładem na politykę prorodzinną naszego rządu – mówi Artur Standowicz, wicewojewoda mazowiecki.

Przez internet wnioski o wypłatę świadczenia 500 plus będzie można składać od 1 lipca.

Zmiany dotyczą również rodziców samotnie wychowujących dzieci oraz dzieci nowo narodzonych. Ta zmiana będzie dotyczyć dzieci urodzonych po 30 czerwca tego roku.

Świadczenia 500 plus będą przyznawane od 1 lipca 2019 roku do 31 maja 2021 roku. Oznacza to, że w 2020 roku rodzice nie będą musieli składać wniosków.
Rodzice, którzy już pobierają świadczenie będą mogli złożyć nowy wniosek obejmujący wszystkie dzieci.

Natomiast jeśli umrze rodzic, który pobierał 500 plus, wtedy drugi rodzic może mieć prawo do tego świadczenia. W tym wypadku wniosek należy złożyć w ciągu trzech miesięcy od dnia śmierci drugiego rodzica.

Szacuje się, że po zmianach z pomocy rządowej skorzysta ponad 6 milionów dzieci w całym kraju. W Radomiu po wprowadzeniu zmian, z programu będzie mogło skorzystać ok. 15 tysięcy dzieci.

Pierwsze świadczenia zostaną wypłacone do końca października.

Komentarze