Nowoczesna karetka w MSSNowoczesną karetkę typu C, przeznaczoną do transportu pacjentów w ciężkim stanie zakupił Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu. Karetka kosztowała ok. ćwierć miliona złotych.

W karetce razem pacjentem jeździ też lekarz i ratownik medyczny.

– Karetka jest większa i szybsza od tych tradycyjnych. Posiada też lepszą amortyzację, co w transporcie ciężko chorych pacjentów jest bardzo przydatne i zwiększa komfort jazdy. Ambulans może przewozić pacjentów nie tylko w obrębie Polski, ale również Europy – tłumaczy Karolina Gajewska, rzecznik Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.

Karetka, którą zakupił szpital wyposażona jest w najnowocześniejszy sprzęt. – Znajduje się w niej m.in. respirator, defibrylator, pompa infuzyjna, ssak akumulatorowy oraz inne niezbędne urządzenia do ratowania życia. Dlatego można o niej powiedzieć, że jest takim mobilnym szpitalem. Ten ambulans z pewnością przyczyni się do podniesienia komfortu leczenia naszych pacjentów -mówi rzeczniczka.

W sumie szpitalu na Józefowie jest 9 karetek, które są dość wyeksploatowane, dlatego zakup nowej był potrzebny.

Nowa karetka kosztowała ok. ćwierć miliona złotych, a sprzęt, w który została wyposażona – ok. 100 tys. zł. Szpital kupił pojazd z własnych funduszy.

Fot. MSS w Radomiu

  

Komentarze