Nowoczesny inkubator transportowy trafi do RSSDo Radomskiego Szpitala Specjalistycznego trafi nowy inkubator transportowy. Będzie to sprzęt najnowszej generacji służący do międzyoddziałowego przewozu wcześniaków i noworodków

Nowoczesny inkubator transportowy doposaży oddział neonatologii miejskiej lecznicy. Będzie służył on najmłodszym pacjentom Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, przewożąc noworodki w stanie ciężkim z porodówki na odział intensywnej terapii. – Co niezwykle istotne dzięki aparatowi do wspomagania oddechu u noworodków i wcześniaków inkubator zapewnia wsparcie oddechowe – mówi Elżbieta Cieślak, rzeczniczka lecznicy przy ul. Tochtermana.

– Urządzenie jest też wyposażone w układ monitorowania który m.in. mierzy i podaje w formie cyfrowej parametry na zintegrowanym panelu sterującym: w tym min. temperaturę na skórze noworodka, temperaturę w powietrzu pod kopułą inkubatora, pulsoksymetrię i saturację. Inkubator jest wyposażony w system pochłaniający wibrację podczas transportu.

Będzie to drugi inkubator do transportu w wyposażeniu miejskiej lecznicy i zarazem pierwszy tak nowoczesny – podkreśla Cieślak. Urządzenie zostanie zakupione w ramach przetargu ogłoszonego przez Radomski Szpital Specjalistyczny.

Koszt zakupu inkubatora transportowego to blisko 165 tys. zł.

Komentarze