Nowy sezon w Teatrze Powszechnym



„Szalone nożyczki”, „Amadeusz” czy „Cafe Sax” to spektakle, które znalazły się w jesiennym repertuarze Teatru Powszechnego w Radomiu. Nowy sezon artystyczny zainaugurowały kobiety. W weekend na deskach radomskiego teatru wystąpiła Iwona Pieniążek, odtwórczyni tytułowej „Shirley Valentine”. Najbliższy weekend należy do Izabeli Brejtkop, która zaprezentuje się w monodramie „Mój boski rozwód”

Nowy sezon artystyczny w Teatrze Powszechnym rozpoczęty. W jesiennym repertuarze znalazły się komedie m.in. „Mayday 2” oraz historie o niezwykłych kobietach takie jak „Shirley Valentine”. Ten monodram w weekend zainaugurował nowy sezon w „Powszechnym”. O spektaklu mówi Iwona Pieniążek, odtwórczyni głównej roli.

Spektakl „Shirley Valentine” widzowie będą mogli ponownie zobaczyć 19 i 20 października. W najbliższy weekend na deskach radomskiego teatru wystąpi Izabela Brejtkop w monodramie „Mój boski rozwód”.

Izabela Brejtkop w roli Angeli reprezentuje się publiczności również  w ostatni weekend października na Scenie Kameralnej.

Jesienny repertuar Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu

Duża Scena:

Paul Portner „SZALONE NOŻYCZKI”, reż. Jerzy Bończak

„Szalone nożyczki” to tytuł brawurowej, niezwykle zabawnej komedii kryminalnej „z niespodzianką”, ale również nazwa wyjątkowego salonu fryzjerskiego niejakiego Antoniego Wziętego, w którym popełnione zostaje tajemnicze morderstwo… Przebieg akcji spektaklu zależy w dużej mierze od widzów, dlatego każdego wieczoru przedstawienie ma zupełnie inny przebieg! Aktorzy wspólnie z widzami odtwarzają całą sytuację, po czym publiczność wyłania postać podejrzaną o dokonanie zabójstwa…
Arcyzabawny tekst w reżyserii specjalisty od komedii, Jerzego Bończaka.
Teatr zaprasza: 27, 28, 29 września godz. 19.00 oraz 11, 12, 13 października godz. 19.00

Ray Cooney „MAYDAY 2”, reż. Zbigniew Rybka

Kontynuacja hitu, który od kilku sezonów bawi Państwa do łez. Co tym razem czeka spokojnego, niepozornego taksówkarza, który brawurowo (i ze sporymi sukcesami „organizacyjnymi”) prowadzi podwójne życie, karkołomnie lawirując pomiędzy dwoma nieświadomymi niczego żonami? Uchylając rąbka tajemnicy, zdradzimy tylko, że – obok znanych Państwu bohaterów – tym razem do akcji wkroczy także ojciec wścibskiego sąsiada z góry i… dorastające dzieci. „Mayday 2″ to dwukrotnie więcej zawirowań i podwójna porcja śmiechu. Czy obrotny bigamista straci wreszcie zimną krew, a żony cierpliwość? Sprawdźcie! I bawcie się dobrze!
Teatr zaprasza: 4, 5, 6 października godz. 19.00

„CAFE SAX” piosenki Agnieszki Osieckiej, reż. Maciej Korwin

Tytuł spektaklu nawiązuje do niewielkiej kawiarenki na warszawskiej Saskiej Kępie, jednego z ulubionych miejsc Agnieszki Osieckiej, gdzie powstało wiele jej wspaniałych piosenek… W spektaklu przypominamy najbardziej znane z nich, m. in. „Małgośka”, „Niech żyje bal”, „Okularnicy”, „Czy te oczy mogą kłamać”, „Nie ma jak pompa”, „Bosa nova do poduszki”, „Uciekaj moje serce”.
Teatr zaprasza: 19, 20 października godz. 18.00

Peter Shaffer „AMADEUSZ”, reż. Paweł Aigner

Wolfgang Amadeusz Mozart. Muzyczny geniusz wszechczasów. Jego wybitny talent w równej mierze budził zachwyt, co był źródłem niepohamowanej zawiści. Któregoś dnia ów bezczelny, piekielnie uzdolniony młodzik niespodziewanie pojawia się w życiu Antonio Salieriego – szacownego, poważnego kompozytora, cesarskiego kapelmistrza, który swojej pozycji dorobił się po latach żmudnej, wytężonej pracy. To spotkanie na zawsze odbierze spokój utytułowanemu mistrzowi i stanie się jego przekleństwem. Salieri, obsesyjnie zazdrosny o niezwykły talent, przerażony własną przeciętnością odbitą w geniuszu Mozarta, zaczyna go osaczać siecią intryg i kłamstw. Nie zawaha się przed niczym, by zniszczyć rywala…
Teatr zaprasza: 25, 26, 27 października godz. 18.00

Lucy Maud Montgomery „ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA”, reż. Maciej Wojtyszko

Sentymentalna i jednocześnie zabawna opowieść o losach rudowłosej Ani Shirley, pogodnej i żywiołowej dziewczynki, która dzięki wybujałej wyobraźni i wielkiej wrażliwości zachowuje pogodę ducha wbrew okrutnym przeciwnościom losu.
Teatr zaprasza: 30, 31 października godz. 11.00

Scena Kameralna:

Willy Russell „SHIRLEY VALENTINE”, reż. Zbigniew Rybka

Shirley Valentine to kobieta, jakich wiele. Swoje życie podporządkowała rodzinie, spędza całe dnie w kuchni, a rytm jej dni i tygodni wyznacza domowy jadłospis i trasa: dom – zakupy – dom. Przez lata Shirley zdążyła pogodzić się z tą rzeczywistością. Tytułową bohaterkę poznajemy w momencie, gdy w jej życiu pojawia się coś, co nieodwracalnie zburzy ów porządek rzeczy. Shirley ze zdumieniem odkryje, że w jej życiu nie zostało właściwie nic z tego, o czym zawsze marzyła. Czy ta przykładna gospodyni domowa znajdzie w sobie odwagę i siłę, by zacząć wszystko od nowa? W tytułowej roli Iwona Pieniążek.
Teatr zaprasza 19, 20 października godz. 19.00

Geraldine Aron „MÓJ BOSKI ROZWÓD”, reż. Zbigniew Rybka

Czy życie po rozstaniu może mieć barwy i pełnię? Jak walczyć z samotnością i nieuchronnym wpływem praw grawitacji na pewne części ciała? Na te i inne pytania znajdziecie Państwo odpowiedź w przezabawnej komedii o życiu po rozwodzie. Dowiecie się z niej całej prawdy o damsko-męskich relacjach, o przyjaźni i zazdrości, o miłości i seksie, o przemijaniu i radości życia. O tęsknotach i lękach, które – od wieków przypisywane kobietom – może wcale nie są wyłącznie kobiece?…
W roli Angeli Izabela Brejtkop.
Teatr zaprasza: 20, 21, 22 września oraz 26, 27 października godz. 19.00

Michele Riml „SEKS DLA OPORNYCH”, reż. Henryk Jacek Schoen

Henry i Alice, małżonkowie z kilkunastoletnim stażem, uzbrojeni w egzemplarz „Seksu dla opornych”, meldują się w modnym hotelu z misją rewitalizacji swojego związku. Wspólne lata odcisnęły na kochającej się niegdyś parze swoje piętno… Narastające latami wzajemne pretensje i urazy doprowadzą małżonków niemal do rozstania. Czy poradnikowe recepty pomogą im uratować związek i rozpalić wygasłą namiętność? „Seks dla opornych” to obowiązkowa pozycja nie tylko dla par.
Teatr zaprasza: 28 września godz. 16.00 oraz 4, 5, 6 października godz. 19.00

Gerald Sibleyras „NAPIS”, reż. Krzysztof Babicki

W windzie jednej z porządnych paryskich kamienic pewnego dnia dochodzi do nieprzyjemnego incydentu – pojawia się obelżywy napis szkalujący nowych lokatorów, małżeństwo Lebrun. Dotknięty do żywego, mimowolny bohater zdarzeń, pan Lebrun, postanawia ustalić, kim jest autor inwektywy i co było powodem tak niewybrednego publicznego ataku. Rozpoczyna się dochodzenie, w trakcie którego miłe i kulturalne sąsiedztwo „na poziomie” pokaże swoją prawdziwą twarz… Ciekawi jesteście Państwo, co to hasło i kto je wyrył na ścianach windy?
Teatr zaprasza: 12, 13 października godz. 16.00

Scena Fraszka

Karel Čapek „DASZEŃKA”, reż. Marek Zákostelecký

Które dziecko nie marzy o tym, aby mieć szczeniaczka? Nasz najnowszy spektakl nawiązuje do tego dziecięcego marzenia – opowiada o psim dzieciństwie i dorastaniu. Jego bohaterka, urocza Daszeńka z pasją gania za własnym ogonem, jest smakoszem mleka, uwielbia bajki na dobranoc, rozrabia i psoci, ma przy tym nieprzebrane pokłady wdzięku, zadaje morze pytań i nieustannie dziwi się wszystkiemu. Skądś to znamy? Bezpretensjonalna, zabawna historia o uczeniu się świata, poznawaniu reguł i zdobywaniu doświadczenia, ale także o odpowiedzialności, jaka wiąże się z posiadaniem zwierzątka. Klasyka literatury dziecięcej w atrakcyjnym teatralnym wydaniu.
Teatr zaprasza: 22 września oraz 6 i 20 października godz. 13.00

Scenie Kotłownia

Andrzej Sadowski „JESTEM”, reż. Andrzej Sadowski

Spektakl opowiada o trudnym okresie dojrzewania. Dramatyczna historia Joanny jest zarazem opowieścią o tym, jak łatwo w tym okresie życia popełnić błąd i jak wielką cenę trzeba za to zapłacić.
Teatr zaprasza: 16, 18, 23, 25 października godz. 11.00

Teatr jednocześnie informuje, że 13 października spektakl „Bea” w reż. Andrzeja Bubienia zostanie zaprezentowany podczas XIX Festiwalu Dramaturgii Współczesnej w Zabrzu.

Szczegółowy repertuar, informacje o cenach biletów i sposobie ich rezerwowania znajdują się na stronie internetowej www.teatr.radom.pl

Komentarze



CLOSE
CLOSE