full screen background image
Search

Nowy sezon w Teatrze Powszechnym

->

Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu po wakacyjnym odpoczynku rozpoczyna nowy sezon. Czekają nas zatem miesiące pełne artystycznych wrażeń, które z pewnością zafundują nam zaplanowane premiery oraz Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski. Dla radomian spragnionych nowości- niespodzianka: Teatralny Spacer po mieście.

– Sezon artystyczny 2018/2019 Teatr Powszechny zainauguruje z przytupem, bo aż dwiema premierami i Teatralnym Spacerem. A wszystko to w ciągu 42 godzin! – mówiła Jola Korłub- Ogonowska z Teatru Powszechnego. – Wachlarz tegorocznych premier 14 września otworzy znakomita czarna komedia „Napis” Geralda Sibleyrasa w reżyserii Krzysztofa Babickiego. W obsadzie znani i lubiani radomscy aktorzy: Izabela Brejtkop, Danuta Dolecka, Maria Gudejko, Marek Braun, Piotr Kondrat i Jarosław Rabenda.

Po piątkowej premierze w sobotnie przedpołudnie odbędzie się Teatralny Spacer po mieście.  W ten sposób radomianie będą mogli dorzucić swój niewielki kamyczek do Spacerownika Teatralnego – pomysłu zainicjowanego i prowadzonego przez Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego.

W pierwszy weekend nowego sezonu najmłodsi widzowie będą mogli obejrzeć  premierowe przedstawienie. Jego bohaterka, urocza foksterierka Daszeńka jest maleńkim szczeniakiem, który z pasją gania za własnym ogonem, jest smakoszem mleka, uwielbia bajki na dobranoc, rozrabia i psoci, ma przy tym nieprzebrane pokłady wdzięku, zadaje morze pytań i nieustannie dziwi się wszystkiemu.

Po wrześniowych premierach – jak w dobrym thrillerze – napięcie będzie rosło, bowiem już w październiku po raz 13 radomski teatr będzie gospodarzem Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego.  Z tej okazji do Radomia przyjedzie wiele znakomitości z panią Ritą Gombrowicz na czele. W ciągu 7 festiwalowych wieczorów zostanie zaprezentowanych 12 spektakli (w tym 2 premierowe i 1 prapremierowy), ponadto będą miały miejsce 2 wystawy fotograficzne oraz Festiwalowy Klub, czyli cowieczorne spotkania z artystami –  opisywała Jolanta Korłub-Ogonowska.

„Napis” – premiera 14 września, godz. 19.00, scena kameralna.

Teatralny Spacer po mieście startuje spod teatru w sobotę 20 października o godz. 11.00.

„Daszeńka” – premiera 16 września, godz. 13.00, scena Fraszka.

XIII Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski odbędzie się w dniach 20-27 października 2018.

Komentarze