O przyszłości i szansach Radomia na II Kongresie Radom Przyszłości



II Kongres Radom Przyszłości będzie okazją, aby poznać nowatorskie pomysły, wyzwania i możliwości związane z przyszłością Radomia oraz spotkać ekspertów z różnych dziedzin, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami i wiedzą.

Chcieliśmy odpowiedzieć na pytanie czy Radom ma realny potencjał? Czy ma szansę na rozwój bardziej zaawansowanych działalności gospodarczych? Miasta i regiony przemysłowe w naturalny sposób muszą mieć imperatyw innowacyjności. Jeśli nie będą w stanie konkurować innowacją w dzisiejszej gospodarce, nie osiągną sukcesu. Naszym celem była realna diagnoza potencjału we wstępnie wybranych dwóch obszarach przemysłu przyszłości: kultury i sektora kreatywnego.

Mówił dr hab. Krzysztof Gwosdz, Prof. Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Zgromadzeni na Kongresie specjaliści, spróbują odnieść się do kwestii budowy strategii i wizji rozwoju przemysłu przyszłości w regionach Polski Wschodniej, oraz rozwoju hubów komunikacyjnych jako elementu ekosystemu przyszłości.
Program wydarzenia przewiduje prelekcje, debaty. Zostanie także zaprezentowana koncepcja rewitalizacji dawnego budynku Fabryki Broni.

Komentarze



CLOSE
CLOSE