full screen background image

Obrazy malowane pigmentami z owocówW piątek, 4 sierpnia Galeria Łaźnia zaprasza na wernisaż wystawy Tutti Frutti Abstract Collection’ 17.
Tutti Frutti Abstract Collection ’17 to tytuł najnowszej kolekcji organicznych obrazów namalowanych pigmentem pozyskanym bezpośrednio z owoców i warzyw. Twórcami tej zupełnie nowej i innowacyjnej techniki malarskiej jest kolektyw artystów ukrywających się pod pseudonimem artystycznym biofitart.

Idąc z duchem czasu, a dokładniej z wszechobecnym propagowaniem zdrowego i aktywnego trybu życia, biofitart wszystkie te aspekty przeniósł do sztuki. Dzięki organicznemu pigmentowi powstają ciekawe struktury, które wykorzystywane są jako podmalówki. Kolory zatrzymane w pęcherzykach powietrza pozostają na płótnie w ich oryginalnych odcieniach. Frontalnie każdy obraz wykończony jest farbą akrylową, aczkolwiek wszystkie organiczne elementy są jasno widoczne.

Obecnie biofitart opracowuje technikę tak, aby obrazy były malowane tylko i wyłącznie naturalnymi pigmentami prosto z owoców i warzyw we własnej galerii w przepięknej czeskiej stolicy – Pradze: biofitart. Gallery & Smoothie. Poza możliwością obejrzenia i przyjrzeniu się z bliska organicznym obrazom, można również napić się super smoothies, które wyróżniają się oryginalnymi kombinacjami składników.

Pomysł na malowanie bio-obrazów powstał w Monachium w Niemczech w lutym 2016 roku. Został odebrany pozytywnie przez społeczeństwo, co poskutkowało kilkoma wystawami i performance live painting. Aktualnie kolektyw osiedlił się w Pradze w Republice Czeskiej.

Podczas wernisażu odbędzie się performance. Będzie też degustacja świeżych i zdrowych soków.

Wernisaż odbędzie się w Galerii Łaźnia przy ul. Traugutta 31/33. Początek o godz. 18.

Komentarze