Oddziały covidowe w regionie przepełnioneRadomski Szpital Specjalistyczny wstrzymał przyjmowanie covidowych pacjentów spoza miasta. Tymczasem w lecznicach na Mazowszu zaczyna brakować miejsc dla wymagających hospitalizacji chorych zakażonych koronawirusem

Oddziały covidowe w regionie przepełnione. W szpitalach marszałkowskich na terenie naszego województwa zajęte są na chwilę obecną 524 łóżka na wszystkie dostępne 684 miejsca dla covidowych pacjentów. Ponadto w marszałkowskich lecznicach przebywa właśnie 100 chorych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. W porównaniu z ostatnią dobą wrosła także liczba zajętych respiratorów z 54 do 64 – informuje Marta Milewska, rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego województwa mazowieckiego.

Covidowych łóżek zaczyna brakować również w naszym mieście. Radomski Szpital Specjalistyczny decyzją wojewody mazowieckiego zmniejszył liczbę miejsc dla zakażonych koronawirusem pacjentów z 230 do 137. Z powodu braku wolnych łóżek miejska lecznica nie przyjmuje już chorych na COVID-19 spoza Radomia – mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Przypomnijmy, w Radomiu organizowany jest właśnie szpital tymczasowy dla covidowych pacjentów, który ma ruszyć w połowie marca. W placówce zostanie rozlokowanych w sumie 100 łóżek dla wymagających hospitalizacji chorych na COVID-19.

Komentarze