dlug

Odpracuj zadłużenie za czynszPonad 740 tysięcy złotych długu z tytułu zaległości czynszowych odpracowali lokatorzy mieszkań komunalnych w Radomiu. Taką możliwość radomianie mają od marca 2016 roku.

Do tej pory z możliwości odpracowania długu skorzystało ponad 230 osób. Do końca czerwca 2017 roku łącznie przepracowały one ponad 61 tysięcy godzin.

– Wprowadzona przez nas możliwość odpracowania długu była odpowiedzią na wnioski samych mieszkańców. Postanowiliśmy im pomóc. Liczby pokazują, że to rozwiązanie działa i dla chętnych stanowi realną pomoc – mówi prezydent Radomia, Radosław Witkowski.

 

 

Od marca 2016 roku swój dług w całości odpracowały już 32 osoby. Zainteresowani odpracowaniem zaległości wykonują najczęściej drobne prace porządkowe m.in. w Zakładzie Usług Komunalnych, Miejskim Zarządzie Lokalami, Radomskim Szpitalu Specjalistycznym oraz w domach pomocy społecznej i placówkach oświatowych.

W sumie radomianie mieszkający w lokalach komunalnych z tytułu zaległości czynszowych są winni 27 milionów złotych.

Osoby zalegające z opłatami za czynsz w mieszkaniach komunalnych w Radomiu mogą też spłacać długi w ratach lub zamienić mieszkanie na mniejsze, co wiąże się z obniżeniem czynszu.

KomentarzeCLOSE
CLOSE